Niekoľko tipov pre tých turistov, ktorí ako sa vraví – chcú zažiť aj oheň aj ľad počas jednej dovolenky

197

Pri príprave dovolenky je veľa možností, akú si naplánovať. Chcete navštíviť pláže a presedieť na nich s kokteilom v ruke a o pár chvíľ sa ocitnúť na horách? Je to na vás, aký druh dovolenky si zvolíte. Nuž, najnovší trend najmä pre nerozhodných ľudí je navštíviť také miesto, kde môžete zažiť aj „oheň“ aj „ľad“. Čiže zažijete akoby dva alebo aj viacero svetov počas jednej dovolenky. 

„Keď cestujete po takýchto destináciách, niekedy budete mať pocit, akoby ste robili kompromis. Milovníci zimných športov budú na svahu a onedlho budete v teplom prostredí,“ povedala Kelly Luf, generálna riaditeľka Travel Associates. „Takýto tip dovolenky rastie na popularite, pretože ľudia sa zameriavajú na zážitkové cestovanie, ktoré zväčša trvá obmedzené časové obdobie,“ pokračovala Kelly. „Snaha zažiť všetky klimatické skoky sa objavuje u tých, ktorí si chcú čo najviac užiť svoje dni dovolenky.“

A tú si niektoré skvelé tipy pre takéto destinácie.

Argentína

Táto krajina ponúka najviac extrémov. Cestovatelia si môžu v relatívne krátkom časovom období vychutnať teplé počasie a nekonečnú kultúru v Buenos Aires, vietor na pláži v Mar del Plata, lyžovačku v Patagónii alebo aj výlet loďou na Antarktídu. A to všetko môžete zažiť počas jedného výletu.

argentina fotografia
Foto od Doug Scortegagna

Nový Zéland

Ak ste takým typom, ktorý hľadá ranné lyžovanie a potom sa chce pozerať na romantický západ slnka v teple, tak Nový Zéland je ideálnou cieľovou destináciou pre vás. Oba tieto klimatické podmienky od seba delí iba 2 hodiny cesty. Nový Zéland je krajinou, ktorú sa naozaj oplatí vidieť.

snow capped peaks and mountains landscape in new zealand
Foto od wikimedia

Island

Island má čo ponúknuť milovníkom kúpeľov v chladnom prostredí, počas toho istého výletu sa môžete zas kúpať v horúcej jari, preskúmať aktívnu sopku alebo ľadovú jaskyňu a neskôr si ísť vyskúšať šnorchlovanie, počas ktorého budete sledovať dokonca veľryby.

iceland fotografia
Foto od 12019

Kalifornia

Kalifornia je taktiež zaujímavým štátom a domovom horských snehových miest aj suchých púšti. Hory Big Bear sú len dve hodiny od Los Angeles a ponúkajú skvelé podmienky pre zimné športy. Svoj výlet môžete zavŕšiť v Malibu Safari alebo pobytom na pláži v Casa del Mar v Santa Monice.

california fotografia
Foto od 12019

Zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.