Kráľovná Alžbeta II. stihla počas svojho života napísať list, ktorý je možné otvoriť až v roku 2085. List je umiestnený v austrálskom trezore a prekvapením zrejme bude to, komu je adresovaný. Kráľovná ho totiž napísala pre primátora mesta Sydney, ktorý zatiaľ nemusí byť ani na svete. 

Zdroj: Youtube

Mnohí sa zrejme pýtate, o čom je tento list. Podľa dostupných informácií, obsah listu nepozná nikto, dokonca ani jej najbližšia rodina. V pokynoch listu je napísané: „Vo vhodný deň, ktorý si v roku 2085 vyberiete, prosím, otvorte túto obálku a odovzdajte občanom mesta Sydney moje posolstvo.“

Zdroj: flickr

Jednou z vecí, ktoré sú známe je, že list bol napísaný v novembri 1986, kedy bola dokončená rekonštrukcia budovy, v ktorej sa list nachádza. Pôvodne mala byť zdemolovaná, no napokon sa rozhodlo inak a historickú budovu zrenovovali. Obsah listu však zostáva záhadou, ktorá bude objasnená až o 62 rokov. 

ZDROJ

Volám sa Lucia a som študentkou marketingu na Fakulte masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Popri štúdiu sa rada venujem foteniu, vytváraniu obsahu na sociálnych sieťach a spievaniu. Baví ma spoznávať nové miesta, športovať, nakupovať a neohrdnem ani seriálu na Netflixe, či dobrej knihe.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.