Kráľovná Alžbeta II. odmietla ocenenie, ktoré je pre ľudí s veľkými zásluhami v pokročilom veku. Prečo to urobila?

289

Britská kráľovná Alžbeta II. získala za svoj život mnoho cien. Ocenenie s názvom „Oldie of the year“, ktoré je pre ľudí s veľkými zásluhami v pokročilom veku, však z istého dôvodu odmietla. Kráľovná vysvetlila, že nespĺňa kritéria a každý je podľa nej taký starý, ako sa sám cíti.

Podľa Gylesa Brandretha, bývalého politika, by si kráľovná túto cenu zaslúžila, nakoľko bude budúci rok vo februári 70 rokov, čo sa panovníčka ujala vlády. Výbor ju chcel oceniť aj za počínanie v období koronavírusu.

V novembrovom vydaní časopisu Oldie napísal tajomník kráľovnej jej oficiálne vyjadrenie, v ktorom stálo: „Jej Veličenstvo sa domnieva, že ste takí starí, ako sa sami cítite, a kráľovná preto nie je presvedčená, že spĺňa potrebné kritériá, aby mohla cenu prijať, a dúfa, že nájdete vhodnejšieho kandidáta.“

Zdroj: flickr

Toto ocenenie získali od jeho vzniku mnohé významné osobnosti, napríklad bývalý britský premiér John Major, americká herečka Olivia de Havillandová alebo maliar David Hockney.

Kráľovnin manžel, princ Phillip, ktorý zomrel tento rok, získal tiež cenu Oldie of the year, a to v roku 2011 pri príležitosti životného jubilea, 90. narodenín. V ďakovnom liste napísal: „Človeku nič nepozdvihne náladu viac, ako keď sa mu pripomína, že roky ubiehajú, a to čím ďalej rýchlejšie.“

ZDROJ

 

Lucia Gajdošová
Ahojte :) Volám sa Lucia a aktuálne pracujem v marketingovej agentúre. Som milovníčkou kníh, kávy, cestovania a spoznávania nových miest. Popri práci sa venujem aj foteniu a sociálnym sieťam.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre