Krava, ktorá sa stala symbolom rebélie a slobody

2781

Ak si myslíte, že rebelanti sú iba medzi ľudmi zrejme vám dokážeme omyl. Zoznámte sa s kravičkou, ktorá sa stala v USA obľúbeným symbolom neposlušnosti a vzdoru voči systému. V roku 2002 bola krava, ktorá neskôr dostala meno Cincinnati Freedom odsúdená tak ako všetky ostatné zvieratá na bitúnku na smrť.

krava
Wikimedia

Nikto však netušil, že táto krava je vzdorovitá rebelka, ktorá preskočí dvojmetrový plot a vydá sa dobrodružný útek mestom Cincinnati. Na tom by nebolo nič neobvyklé ak by kravu jednoducho chytili, nikto však netušil, že zviera bude utekať neuveriteľných 11 dní . Počas úteku kravu nesložili elektrošoky a ani sa nenechala zajať miestnou políciou.

Kvôli nezvyčajne dlhej dobe počas ktorej sa rebelka ukrývala v parku sa začali o prípad zaujímať média a krava si ihneď získala srdcia občanov, ktorí písali rozhorčené listy a nesúhlasili so zavraždením kravy. Po 11 dňoch kravu konečne odchytili a svoj život dožila na miestnej farme. Tiež dostala kľúče od mesta a stala sa symbolom mesta a boja proti nepráviu.

 

zdroj

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre