Kto postavil najvyššiu budovu sveta? Odpoveď vás možno prekvapí

697

Burj Khalifa je pozoruhodný mrakodrap v Dubaji v Spojených arabských emirátoch. S celkovou výškou 829,8 m drží titul najvyššej budovy sveta. Juhokórejská stavebná a inžinierska spoločnosť Samsung C&T Corporation zohrala pri výstavbe tejto ikonickej veže kľúčovú úlohu.

Zdroj Kent Tupas

Výzva uprostred púštnej krajiny

Stavba čelila jedinečným výzvam púštneho prostredia. Extrémne denné teplotny ovplyvňovali skladovanie a životnosť stavebných materiálov, preto spoločnosť Samsung C&T použila tepelne odolné komponenty na zmiernenie strát spôsobených horúcim počasím. Piesočné búrky, bleskové povodne a silný vietor vyžadovali tiež špecifické ochranné opatrenia. Napríklad dočasné tienenie a opláštenie na ochranu pracovníkov a materiálov. Kvôli slabej nosnej kapacite púštnej pôdy bolo potrebné vybudovať hlboké základy na stabilizáciu stavby.

Úloha spoločnosti Samsung C&T vo svete

Engineering & Construction Group spoločnosti Samsung C&T sa špecializuje na veľké projekty po celom svete. Okrem Burj Khalifa sa podieľali na ikonických mrakodrapoch ako Petronas Towers v Malajzii a Tadawul Tower v Saudskej Arábii.

Nabudúce, keď sa pozriete na Burj Khalifa, nezabudnite na neuveriteľnú spoluprácu medzi Samsung C&T a ďalšími partnermi, ktorí oživili tento architektonický skvost.

Zdroj

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre