Táto krajina spotrebuje prekvapivo najviac čokolády na svete!

93

Čokoláda je jednou z najobľúbenejších sladkostí na svete, milovaná pre svoju bohatú chuť a schopnosť pozdvihnúť náladu. Od tmavej a horkej po mliečnu a sladkú, čokoláda má miesto v srdciach mnohých ľudí.

Zdroj Michele Blackwell

Zaujímavosťou je, že Nemeckonajvyššiu spotrebu čokolády na obyvateľa zo všetkých krajín sveta. Každý Nemec skonzumuje v priemere okolo 11 kilogramov čokolády ročne. Táto obrovská láska k čokoláde je poháňaná množstvom kvalitných značiek a širokou dostupnosťou rôznych druhov čokolády, od prémiových po bežne dostupné produkty.

Nemecké čokolády sú známe svojou vysokou kvalitou a rozmanitosťou, čo prispieva k ich obrovskej obľube. Tieto sladkosti sú často súčasťou rôznych tradičných osláv a sviatkov, čo ešte viac zvyšuje ich spotrebu. Pre Nemecko nie je čokoláda len sladkou pochúťkou, ale aj kultúrnou ikonou, ktorá prináša radosť do každodenného života jeho obyvateľov.

Okrem Nemecka patria medzi ďalších veľkých spotrebiteľov čokolády aj Švajčiarsko a Rakúsko, kde sa ročná spotreba čokolády na obyvateľa pohybuje okolo 9 kilogramov. Švajčiarsko je známe svojimi luxusnými čokoládovými výrobkami, ktoré sú obľúbené po celom svete, zatiaľ čo Rakúskobohatú tradíciu sladkostí a pečiva, kde čokoláda zohráva kľúčovú úlohu.

Zdroj

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre