Kvetinová symfónia vo výšivkách: Pozrite si týchto 10 krásnych diel Olgy Prinku

446

Prinášame vám príbeh ďalšej mimoriadne talentovanej umelkyne. Ide o Olgu Prinku, ktorá vyniká vo svete vyšívania. Dokonale totiž spája jemnú krásu prírody so zložitým vyšívaním. Do svojich výtvorov vkladá živé kvety, čoho výsledkom je úchvatná kolekcia, ktorá si podmaní každého.

floral embroidery olga prinku 1
Zdroj: Olga Prinku
floral embroidery olga prinku 2
Zdroj: Olga Prinku
floral embroidery olga prinku 3
Zdroj: Olga Prinku

A ako sa vôbec k tomuto umeniu Prinku dostala? Vyšívanie prvýkrát okúsila v roku 2016 a okamžite mu celkom podľahla. V roku 2019 usporiadala svoju debutovú výstavu a v roku 2021 vydala vlastnú knihu. To však nie je všetko! V budúcnosti sa plánuje zúčastniť výstavy v Londýne, no zároveň chystá aj prezentáciu, kde predstaví všetky svoje doterajšie úspechy.

Skôr než začala vyšívať, vyrábala vianočné vence. Časom však začala experimentovať a do svojej tvorby zapojila bežné predmety, ako napríklad sito zo záhrady. Tým vytvorila základ na prepletanie kvetov. Odvtedy neprestala experimentovať, čo sa odráža aj na jej dnešnej tvorbe.

floral embroidery olga prinku 4
Zdroj: Olga Prinku
floral embroidery olga prinku 5
Zdroj: Olga Prinku
floral embroidery olga prinku 6
Zdroj: Olga Prinku
floral embroidery olga prinku 7
Zdroj: Olga Prinku

Ďalšiu dôležitú úlohu v jej tvorbe zohráva príroda. Inšpiráciu čerpá z krajiny okolo seba, keďže žije v rozprávkovom Yorkshire. Zároveň však v jej dielach možno nájsť kultúrne prvky. Umelkyňa má totiž moldavské korene a netají sa tým, že množstvo jej diel je ovplyvnených aj tamojšími tradičnými folklórnymi motívmi.

Ak sa pýtate, ako vyzerá jej proces tvorby, aj na to prinášame odpoveď! Umelkyňa prezradila, že jej mozog funguje na plné obrátky a neustále prichádza s novými nápadmi. Často pracuje s novými materiálmi alebo skúša nové techniky, ktoré testuje na malej ploche. Snaží sa tak zistiť, do akej miery je jej predstava realizovateľná. Pokiaľ ide o väčšie diela, tým predchádza detailné plánovanie. Svoj tvorivý proces označuje aj ako meditatívny zážitok, a to vďaka jemnej povahe kvetov. Tie si totiž vyžadujú veľkú trpezlivosť a pozornosť, ktoré jej pomáhajú relaxovať.

floral embroidery olga prinku 8
Zdroj: Olga Prinku
floral embroidery olga prinku 9
Zdroj: Olga Prinku
floral embroidery olga prinku 10
Zdroj: Olga Prinku

Diela Olgy Prinku sú dôkazom neuveriteľnej tvorivosti a talentu. Nielenže prepája tradície a inovácie, ale vytvára jedinečné diela, ktoré pohltia každého obdivovateľa kvalitného umenia.

Zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.