Las Vegas – 15 Zaujímavostí a faktov

7120

Do Las Vegas zavíta každý rok približne 41 miliónov návštevníkov a milovníkov hazardu . Prečítajte si, čo ste netušili o najznámejšom meste hriechu a možno sa rozhodnete za týmto unikátom aj vycestovať.

1.Ak pochádzate z Las Vegas automaticky dostávate prezývku : „Las Vegan“. Takto totiž nazývajú obyvateľov tohto mesta.

2. Mnoho ikonických hotelov, ktoré sú pre Las Vegas typické sa v skutočnosti nachádza v nezávislom meste Paradise. Nachádza sa tam dokonca aj známa tabuľa “ Welcome to Las Vegas“.

3. Priemerne tu jeden človek prehrá v 447 dolárov v hazarde.

4. Každý deň uzavrie v L.V. manželstvo približne 300 párov.

5. V roku 1950-60 malo Las Vegas naozaj zaujímavú atrakciu – pozorovane výbuchov atómových bômb.

6. Rovnako bola v týchto rokoch vyhlasovaná súťaž o “ Miss Atómová Bomba “

7. 17 z 20 najväčších hotelov v USA sa nachádza práve v tomto meste.

8. Zákon štátu Nevada uvádza, že vlastníci herných automatov musia odviesť až 75% všetkých zarobených peňazí ( V Atlantic City je tento podiel až 83%).

9. Vybaviť sobáš v tomto meste trvá približne 10 minút.

10. Známy hotel Bellagio má 3933 izieb, čo je viac ako má skutočné mesto Bellagio v Taliansku obyvateľov.

11. Ak vás nebaví kasíno a hazard môžete sa napríklad povoziť na buldozéroch . Túto atrakciu prevázdkuje digthisvegas.com

12. Chlapík menom Archie Karas je legendou Las Vegas. V roku 1992 premenil svojich 50 dolárov na neuveriteľných 40 000 000 vďaka hazardu. Bohužiaľ ich vďaka hazardu aj všetky prehral.

13. Za 40 dolárov si tu môžete dvakrát vystreliť z granátometu.

14.Ashley Revell je legendou číslo 2 . V roku 2004 tento Brit predal všetko čo mal (vrátane svojho oblečenia) a vsadil 135 000 dolárov na jedno zatočenie ruletou . Celú stávku dal na červenú a vyhral 270 000 dolárov.

15. Pod Las Vegas sa nachádza „undergroundové mestečko“, kde býva 1000 ľudí . Obývajú veľký tunelový systém, ktorý sa tiahne pod kasínami a hotelmi.

 

zdroje: mentalfloss, kickassfacts, factslides

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre