Legendárny odvážlivec z Ruska zomrel pri pokuse o zoskok z výšky 6700 metrov.

244
basejump fotografia
Foto od Program Executive Office Soldier

Ruská hviezda extrémnych športov Valery Rozov zomrel v sobotu pri pokuse o zoskok z 6 700 metrov vysokej hory v Himalájach.

Valery Rozov bol takmer celosvetovo známy pre jeho odvážne činy, ako aj napríklad zoskok z vrcholku Mt. Everestu so špeciálnym wingsuitom, ktorý mu dovolil plachtiť vo vzduchu vyše minúty, po čom sa následne pridal k ostatným, nie tak odvážnym nadšencom tohto športu, ktorí ho pozorovali zo zeme.

Ako 52 ročný v sobotu umiera pri pokuse o podobný zoskok s neďalekej Mt. Ama-Dablam.

,,Valery ostane už navždy v našich srdciach ako veľmi fyzicky aj psychicky zdatný človek, profesionál, vždy plný energie, ale najmä ako večný rojko, ktorý vždy horel vášňou pri nových nápadoch a projektoch.“

Spočiatku nebolo hneď jasné čo mu pri jeho poslednom zoskoku spôsobilo problémy, no organizátor potvrdil, že jeho telo našli za pomocou helikoptéry, a že údajne musel naraziť do skaly.

Rozov, taktiež známy horolezec a šampión v zoskoku s padákom si za svoju kariéru skočil vyše 10 000 krát, čo je skutočne obdivuhodné číslo.

Medzi jeho ďalšie neuveriteľné úspechy patrí aj napríklad zoskok s padákom do kráteru činnej sopky na Kamčatke, kde pristál na maličkom kúsku zeme pri okraji.

Kamaráti o ňom vravia, že vždy k jeho “kúskom“ pristupoval s rešpektom a jeho bezpečnosť preňho bola vždy na prvom mieste. O seba sa teda človek vie postarať, no nad osudom silu aj tak nemáme…

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre