Let balónom: Oplatí sa vyskúšať?

40

Od nepamäti lákajú romantikov, dobrodruhov aj milovníkov nezabudnuteľných zážitkov. Lety balónom sme si obľúbili hlavne kvôli nezabudnuteľným výhľadom a božskému tichu v oblakoch. Oplatí sa ich ešte aj dnes vyskúšať?

Let balónom predstavuje nezabudnuteľný zážitok, na ktorý s hrdosťou mnohí z nás spomínajú po celý život. Pokiaľ ste ho však ešte neskúsili, môžete sa zamýšľať nad tým, či sa doň oplatí investovať. Poďme sa pozrieť na to, akú hodnotu vám výlety balónom prinesú a za akú cenu si ich na Slovensku môžete objednať.

Ako to bude prebiehať?

Začína sa na svitaní alebo pred západom slnka

Všimli ste si, že balóny vidieť na oblohe poväčšine v skorých ranných alebo podvečerných hodinách? Možno vás prekvapí, že nejde len zvýraznenie dychberúcich výhľadov podfarbených nízko položeným a nádherne sfarbeným slnkom. Dôvod tohto načasovania spočíva v pokojnejšom termickom prúdení, ktoré posádke balónu umožňuje pokojný a bezpečný let ponad krajinu.

Kochačka vo výške až 300 metrov

Akonáhle je balón pripravený a napustený studeným vzduchom, prichádza váš čas. Nasadnete do koša a pilot vpustí do balónu horúci vzduch, ktorý vás pomaly vynesie nad zem. Vznášať sa budete vo výške od 50 až do 300 metrov a necháte sa unášať len pomalým vetrom. V tomto momente poriadne otvorte oči, foťte a sústreďte sa na prítomný okamih. Krajšie výhľady na lúky, lesy a mestá sa vám naskytne len málokedy.

Krst do šľachtického stavu

Po zhruba hodinke letu by ste mali pristáť asi 10 až 20 km od miesta vzletu. Tu sa však zážitok ani zďaleka nekončí. Keďže ste sa práve pridali do rodiny vzduchoplavcov, pilot vás v nej náležite privíta a pokrstí do šľachtického stavu štyrmi živlami. Samozrejmosťou je aj slávnostný prípitok sektom. Následne vás auto privezie na miesto, odkiaľ ste vzlietli, aby ste sa mohli pokojne prepraviť naspäť domov.

Čo si z letu balónom odnesiete?

Pri lete balónom si pravdepodobne neužijete enormné hladiny adrenalínu v krvi. Ide skôr o pokojný zážitok pre tých, ktorí túžia objaviť svet z vtáčej perspektívy, načerpať novú energiu a možno si s partnermi či rodinou vychutnať nefalšovanú romantiku.

 

Balónové lety si môžete vychutnávať v najkrajších kútoch Slovenska a Česka vrátane Popradu a Vysokých Tatier, Košického kraja, oblasti Tokaj, Spišského hradu či Brna alebo hradu Karlštejn.

Koľko stojí let balónom?

Cena letu balónom závisí na tom, či si tento zážitok chcete dopriať v súkromí alebo preferujete viacmiestny kôš priestorovo prispôsobený pre viac osôb. Taktiež sa odvíja od toho, pre koľko osôb zážitok kupujete a na aké miesta by ste sa chceli pozrieť. V súčasnosti sa na Slovensku môžete preletieť balónom už od 180 eur, pričom celý zážitok trvá od 3 do 4 hodín.

 

Vyhľadajte pre seba na stránkach zážitkovej agentúry Adrop to najlepšie riešenie a presvedčte sa na vlastnej koži, že balónový let sa jednoducho oplatí vyskúšať.

 

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre