Letecká spoločnosť plánuje zaviesť priestor len pre dospelých, má to však jeden háčik

1004

Patríte k ľuďom, ktorým vadí prítomnosť detí v lietadle? Zdá sa, že jedna letecká spoločnosť našla riešenie. Testuje totiž zónu sedenia, kde nenájdete žiadne dieťa, no má to jeden háčik.

Boy playing with toy on plane
Foto od
Oleksandr P na Pexels

Letecká spoločnosť Corendon Airlines sa snaží vyhovieť cestujúcim, ktorí chcú mať počas svojich ciest ticho a pokoj. V rámci experimentu, ktorý odštartuje v novembri tohto roka, bude mať vyhradený priestor pre ľudí starších ako 16 rokov. Ide o európsku spoločnosť, ktorá tento pokus uskutoční na letoch medzi Amsterdamom a Curaçaom. A aký je ten háčik? Sedenie v tomto priestore bude spoplatnené.

White and Blue Passenger Plane Passing Above Green Tree Covered Hill
Foto od
Oleksandr P na Pexels

Podľa spoločnosti Corendon si ľudia priplatia za každé z 93 bežných sedadiel a 9 miest s extra priestorom v lietadlách Airbus A350. Za bežné sedenie človek zaplatí zhruba 45€, pričom za priestrannejšie až 100€.

Celý tento nápad vznikol chvíľku po tom, čo sa na internete objavilo video s dieťaťom, ktoré počas letu nedovolí ostatným cestujúcim spať. Incident vyvolal na internete vášnivú diskusiu, v ktorej ľudia apelujú na spoločnosti, aby organizovali aj lety bez detí.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by ecards (@sarcasm_only)

Cestovanie lietadlom predstavuje dodržiavanie rôznych pravidiel a predpisov, ktoré môžu často vyústiť do nemalého stresu. Aj to je dôvod, prečo mnohí bezdetní ľudia nechcú, aby im stres pridávali ešte aj hlučné deti. Aký názor máte na túto problematiku vy? Priplatili by ste si za špeciálne sedadlá alebo vám hluk a plač nevadia?

Zdroj

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre