Letecké spoločnosti zarobia tento rok o 70 miliárd viac

525
airport fotografia
Autor – code83 – https://pixabay.com/en/users/code83-4750091/

Čiastka peňazí, ktorú od nás letecké spoločnosti z celého sveta vyberajú za každú extra službu, sa za posledných 7 rokov navýšila o neuveriteľných 264%. Jedná sa napríklad o náklady za extra batožinu, výber miesta na sedenie, alebo rôzne dodatočné poplatky pri platbe kartou.

Nová správa o dodatočných príjmoch leteckých spoločností, ktoré zrátali všetky poplatky mimo štandardnej sumy za let, ukazuje, že na tom celkovo zarobia, napríklad za rok 2017, niečo okolo 70 miliárd. Za rok 2016 to bolo len 55 miliárd a v roku 2010 zarobili “len“ 19 miliárd. V priemere teda 17€ na osobu.

Tieto všetky dodatočné príjmy tvoria momentálne v priemere 10% celkového príjmu leteckých spoločností. Pred 7 rokmi to bolo len 4,8%. Pre niektoré spoločnosti sú tieto hodnoty však omnoho vyššie. IdeaWorksCompany, firma, ktorá stojí za týmto výskumom, vybrala aj zopár šampiónov, ktorý “žijú“ s týchto extra príjmov. Sú to napríklad letecké spoločnosti Ryanair, Wizz, Frontier a Spirit. U niektorých tvoria až polovicu celkového príjmu.

„Mimo pár výnimiek, letecké spoločnosti po celom svete pomaly ale isto prechádzajú na tento systém… Snažia sa osobitne spoplatniť jedlá, nápoje, alebo aj miesta s väčším priestorom pre nohy. Cieľom je samozrejme zvýšiť svoje príjmy.“

ZDROJ

 

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre