Letušky sa podelili o 10 vecí, ktoré by ste si na seba do lietadla určite nemali dať – aj s vysvetlením

51268

Pohodlný let je nutnosťou. Nikto nechce vystúpiť z lietadla s pocitom stuhnutosti, rozrušenia alebo únavy. A to, čo sa rozhodnete obliecť si na letisko, môže prispieť k hladkému priebehu vašej cesty.

Prečítajte si zoznam 10 vecí, ktoré by ste nemali nosiť počas letu, aby vaša cesta mohla prebehnúť čo najhladšie.

1. Tesné oblečenie


Vaše úzke džínsy síce vyzerajú skvele, ale môžu spôsobiť nepríjemný let. Chcete nosiť niečo, čo umožňuje správny krvný obeh. Dlhšie lety vás navyše môžu ohroziť trombózou hlbokých žíl (krvná zrazenina, ktorá sa zvyčajne vyskytuje v nohe). Tento stav môže zhoršiť tesné oblečenie.
Keď sme vo výške zhruba 13 km, naše telá majú tendenciu opúchať. Vaše postavu objímajúce oblečenie môže skôr začať pôsobiť ako druhá koža než módny doplnok.

2. Kontaktné šošovky

Vzduch v lietadle je iný ako vzduch na zemi. Dôvodom je cirkulácia vzduchu v kabíne a vysoké nadmorské výšky majú za následok nižšiu vlhkosť vzduchu. Tento suchý vzduch môže byť pre oči dráždivý, najmä pre tých, ktorí nosia šošovky. Z tohto dôvodu sa odporúča, aby cestujúci radšej použili okuliare.

3. Horľavé materiály

Napriek tomu, že mimoriadne letové situácie sú neobvyklé, je vždy dobré byť pripravený. Niektoré materiály sú horľavé, napríklad strapcovité a tenké tkaniny, ako je bavlna a ľan. Hrubšie tkaniny sa vo všeobecnosti považujú za bezpečnejšie na nosenie v prípade požiaru.

4. Vysoké podpätky

Už ste boli niekedy zadychčaní, keď ste dorazili k odletovej bráne? Je to preto, že letiská sú obrovské, a preto je nosenie pohodlnej vychádzkovej obuvi ideálne. Vysoké podpätky môžu byť obzvlášť problematické v núdzových situáciách.
Podpätky navyše nie sú vyrobené z pružného materiálu a často môžu byť tesné. Pri dlhých letoch nám nohy zvyknú opuchnúť, preto sú vhodnejšie pohodlné a voľnejšie topánky.

5. Nedostatok vrstiev

Počas letu sa udržuje chladnejšia teplota, aby cestujúci neomdleli. Môže vám byť chladnejšie, ako je potrebné, pretože sa nehýbete. Z tohto dôvodu je múdrejšie nosiť viac ako jednu vrstvu oblečenia, aby ste sa mohli prispôsobiť teplote v kabíne.

6. Kovové príslušenstvo

Kov môže byť na miestach, ktoré by ste nečakali, napríklad topánky, obaly od žuvačiek a kostice v podprsenke. Letiskovou ochranou sa môžete dostať rýchlejšie, ak sa rozhodnete tieto položky nenosiť alebo ich odstrániť a vopred ich uložiť do príručnej batožiny. Spustenie detektoru kovov vás môže skutočne spomaliť a nikto sa nechce potom náhliť.

7. Komplikované outfity

Nechcete, aby ste sa pri potrebe používať toaletu počas letu zasekli pri pokuse vyzliecť si svoj overal. Zložité oblečenie nielenže sťažuje chodenie na záchod, ale môže znepríjemniť sedenie. Určite nechcete, aby ste si museli každých 5 minút upravovať oblečenie. Oblečte si niečo, čo máte vyskúšané a je pre vás pohodlné.

8. Parfum a kolínska voda

Vôňu svojho parfumu môžete milovať, ale ostatní počas letu nie. Pri letoch cirkuluje vzduch a nemôžete len tak otvoriť okno, aby ste odstránili zápach. Taktiež neviete, či nie sú náhodou ľudia alergickí na zložky vo vašom parfume/kolínskej vode alebo či niekto z vášho letu nemá astmu vyvolanú parfumom.

9. Svrbivé textílie

Látka nemusí byť príliš svrbivá, keď ju nosíte do obchodu a späť, ale nie všetky látky sú vhodné na nosenie, keď musíte niekoľko hodín sedieť. Noste tkaniny, ktoré sú priedušné a mäkké, aby ste počas letu zabránili odieraniu alebo podráždeniu pokožky.

9. Urážlivé slogany alebo grafika

Chcete, aby váš let prebiehal čo najhladšie. Preto je lepšie vyhnúť sa tričkám, na ktorých sú urážlivé grafiky. Ak by ste boli príliš nevhodne oblečení, mohli by vás vyhodiť z letu. Na palubách sú aj deti a nikdy neviete, čo ľudí môže urážať, takže je najlepšie dať to na istotu.

Čo je podľa vás najhoršie nosiť v lietadle? Aké tipy máte, ktoré vám pomáhajú, aby bol váš let pohodlnejší?

Zdroj

Foto: Brightside

Viktoria Antalikova
Ahojte! Volám sa Viktória a momentálne študujem v mojom obľúbenom meste Brno. Navštevujem Vysoké učení technické v Brne, odbor Biomedicínska technika a bioinformatika. Vo svojom voľnom čase rada čítam knihy, chodím do prírody, píšem články a trávim čas s kamarátmi a rodinou.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre