Lezec prežil dramatický zostup vedľa vodopádu po búrke: Video zachytáva napínavý moment

107

Odvážny lezec sa spustil po strmom útese vedľa divokého vodopádu v Utahu po búrke, ktorá bola označená za najhoršiu za posledných 150 rokov. Dramatické video zachytáva jeho pokojný a úspešný zostup.

Odvážny lezec sa pustil do nezvyčajného dobrodružstva v Grandstaff Canyone pri Moabe v Utahu. Tyler Erickson, skúsený dobrodruh, bol zachytený na videu, ako sa spúšťa po strmom pieskovcovom útese vedľa burácajúceho bahenného vodopádu, ktorý vznikol po prudkej búrke. Táto búrka, označovaná ako udalosť, ktorá sa stane raz za 150 rokov, zasiahla región silnými dažďami, ktoré naplnili vodopád bahnom.

Pripravenosť a pokoj

Erickson počas zostupu zostal pokojný a úspešne sa dostal na dno útesu. Neskôr pre Storyful povedal, že ich turistické dobrodružstvo sa neočakávane zmenilo na test odolnosti a pripravenosti.

„My sme boli dobre pripravení, mali sme čelovky, dostatok jedla a vody,“ povedal Erickson. „Búrka, ktorú opísali záchranári ako udalosť raz za 150 rokov, prekvapila aj skúsených sprievodcov.“

Nezabudnuteľný zážitok

Erickson tiež zdôraznil, že on a jeho spoločníci nikdy neboli v skutočnom nebezpečenstve počas búrky, ktorá priniesla 10 cm dažďa za 20 minút. „Táto skúsenosť bola nezabudnuteľným a pokorným dobrodružstvom,“ dodal Erickson.

Videozáznam, ktorý natočil 16-ročný svedok, ukazuje Ericksonov pokojný a kontrolovaný zostup, napriek divokej prírode okolo neho. Tento výnimočný moment je dôkazom Ericksonovej odolnosti a pripravenosti čeliť extrémnym podmienkam.

ZdrojAlžbeta Hrajnohová
Ahoj, som Betka. S vášňou pre umenie, písanie a vedomosti som sa rozhodla zdieľať svoje myšlienky a zážitky. Dúfam, že si moje články užijete rovnako, ako ja pri ich tvorbe. Príjemné čítanie!
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre