Pri ruskej Kamčatke spadlo do mora lietadlo s 28 pasažiermi na palube

702

Lietadlo po tom, čo zmizlo z radaru spadlo do mora s 28 cestujúcimi na palube. Posledný záznam je z oblasti nachádzajúcej sa neďaleko ruského pobrežia pri východnom polostrove Kamčatka. Dvojmotorové lietadlo Antonov An-26 smerovalo z krajského mesta Petropavlovsk-Kamčatskij do severnej časti polostrova. 

1 6
Foto od Wikimedia/Ilustračné

Lietadlo v jeden okamih zmizlo z radaru a prerušila sa komunikácia. V čase havárie bolo na palube 22 ľudí a 6 členov posádky, pričom medzi cestujúcimi bola údajne aj starostka dediny Palana, kde malo lietadlo pristáť. Zdá sa, že do problémov sa lietadlo dostalo počas prípravy na pristátie. K pátraniu bola privolaná ruská flotila, ďalšie lietadlo aj dva vrtuľníky.

2 9
Foto od Wikmedia/Ilustračné

Ruské pohotovostné služby už stihli lokalizovať miesto, kde sa lietadlo zrútilo do mora, o čom informovala agentúra Ria. V oblasti boli okamžite nasadené záchranné tímy. Aktuálne teda prebiehajú záchranné práce a dodnes je známe len to, že komunikácia s lietadlom sa počas letu prerušila a viac sa neobnovila. Ostáva len dúfať, že záchranná akcia bude úspešná. 

Zdroj

Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.