Lučenec bude hostiť svetovú udalosť – návštevníci si tam môžu pozrieť 8. div sveta!

645

Lučenec bude čoskoro svedkom veľmi špeciálnej udalosti, ktorá má doslova svetový ráz. V tomto malom meste totiž budú môcť návštevníci obdivovať ôsmy div sveta. Takto mnohí odborníci i verejnosť označujú Terakotovú armádu, ktorú objavili iba v roku 1974 a tvorí ju niekoľko tisíc vojakov. V roku 1987 bola pridaná na zoznam svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Foto od dobrenoviny

Tomuto slovenskému mestečku sa totiž podarilo obnoviť Synagógu a táto výstava teraz bude sprístupnená až do 30. novembra. Na tejto udalosti uvidia návštevníci celkovo 55 sôch hlinených vojakov a taktiež dvoch koní v nadživotnej veľkosti, tie boli dovezené z oblasti Si-anu v Číne. Všetky tieto sochy sú certifikované kópie vojakov a každá jedna váži 150 – 180 kilogramov, pričom kone vážia viac ako 600 kilogramov.

Táto armáda s neuveriteľnými 8 000 bojovníkmi sa právom označuje za 8. div sveta. Mauzóleum, kde sa nachádza, patrí k vôbec najväčším čínskym, ale aj svetovým pamiatkam a taktiež k desiatim najvýznamnejším archeologickým objavom 20. storočia. „Počas prehliadky sa verejnosti naskytne úžasný pohľad do hrobky prvého čínskeho cisára, ktorý dokázal zjednotiť Čínu a ukončil tak obdobie chaosu medzi všetkými čínskymi štátmi, návštevníci sa detailne dozvedia o živote prvého čínskeho cisára,“ povedala o vzácnej pamiatke Marcela Glevická, hovorkyňa Banskobystrického samosprávneho kraja.

Tí, ktorí si už plánujete cestu do spomínanej synagógy musíte počítať s tým, že bude sprístupnená každý deň okrem pondelka. Na príprave veľkolepej výstavy sa podieľali viacerí organizátori, a to vrátane Banskobystrického samosprávneho kraja, mesta Lučenec, Novohradského múzea a galérie i Lukus – Mestského múzea Lučenec. Takáto udalosť tu ešte nebola a je to skvelý tip pre váš výlet, a to odhliadnuc od toho, z ktorej časti Slovenska ste.

 

Zdroj: dobrenoviny.sk

 

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre