Ľudia, ktorí si kúpili obyčajne predmety, ale po chvíli sa ukázalo, že obyčajné vôbec nie sú

4632

Keď kúpite dom, čakáte, že máte dom. Keď kúpite starý gauč, myslíte si, že máte len gauč. Ale čo ak sa všetko zmení? A vy získate aj ukrytý poklad?

Gauč plný šekov

pixabay.com, public domain

Keď si traja spolubývajúci Cali Guasti, Reese Werkhoven a Lara Russo kúpili starý gauč, ani len netušili, čo sa bude ukrývať v jeho vnútri. Keď gauč za dvadsať dolárov doviezli domov, všimli si, že jedno z operadiel je nejaké zvláštne. Vyčnievalo viac ako druhé. Chceli chybu opraviť a otvorili zips na poťahu. Našli tam ale veľkú obálku plnú šekov v hodnote 4 000 dolárov, zabalených do ruličiek. Rozhodli sa, že prezrú celý gauč. Po dôkladnom prezretí všetkých zipsov našli dokopy šeky v hodnote 40 800 dolárov.

Nevedeli komu šeky patria, ale v tom momente sa rozhodli peniaze nevybrať. Po čase našli v gauči ešte vkladný lístok, na ktorom už bolo meno pôvodnej majiteľky gauča. Ihneď kontaktovali ženu a zistili, že ide o 91-ročnú vdovu, ktorá gauč predala, keď mala zdravotné problémy a potrebovala peniaze. Traja mladí ľudia sa rozhodli všetky peniaze staručkej žene vrátiť.

Zlato v tanku

pixabay.com, public domain

V roku 2017 si na eBay kúpil 55-ročný Nick Mead ruský tank. Išlo o model T54/69 a zaplatil zaň 30 000 libier. Len čo mu tento unikátny kúsok dorazil, chcel ho zrenovovať. Spolu so svojím kamarátom mechanikom Toddom Chamberlainom ho postupne začali prezerať.

Zobrali si aj kameru, aby natočili všetko, čo nájdu. Ak by tam boli zbrane, ukázali by zábery bezpečnostným zložkám, ktoré majú na starosť zneškodnenie starej munície. Namiesto munície, ale našli zlato. Konkrétne zlaté tehly. Dokopy ich bolo päť a ich hodnota bola odhadovaná na 2 milióny libier. A tak namiesto pyrotechnikov, potreboval Nick finančného poradcu.

Obrazy v garáži

pexels.com, public domain

V roku 2007 kúpili na Long Islande dvaja investri Thomas Schultz a Larry Joseph bungalov za 300 000 dolárov. Plánovali ho zrekonštruovať a predať aspoň za 400 000. Keď vošli do garáže zostali v nemom úžase, bola plná obrazov. Zavolali pôvodnému majiteľovi a informovali ho o obrazoch. Rodina obrazy nechcela a povedali kupcom, aby ich vyhodili. Investri im ale za ne aj tak poslali aspoň 2500 dolárov.

V prvom momente investori nevdeli, akú hodnotu majú obrazy, ale zavolali si na posúdenie znalca. Ten spoznal obrazy Arthuta Pinajina, ktorý kedysi v dome žil. Počas svojho života nebol slávny, ale neskôr získal uznanie. Zbierka, ktorú našli kupci v garáži obsahovala viac ako 70 000 malieb, skíc a článkov Arthura Pinajiana. Zbierka bola ohodnotená na sumu 30 miliónov dolárov.

 

 

zdroj

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre