Ľudia minuli 2 000 dolárov preto, aby mohli navštíviť maličký sopečný ostrovček na 20 minút

439

Nový cestovateľský hit je na svete. Ľudia si objednali zájazd na maličký neobývaný ostrov v Škótsku za 2 000 dolárov. Na tom by nebolo nič zvláštne, no za strávených 20 minút je to pomerne vysoká suma. Aj keď samotná plavba loďou potrvá približne týždeň.

Foto od youtube

Začiatkom mája 2020 sa vydá 18 turistov a približne sedem členov posádky na ostrovček Rockall loďou z roku 1918. Tento sopečný ostrovček sa nachádza približne 420 km na západ od Škótska. Takýto nezvyčajný výlet organizujú dve spoločnosti, ktoré sa za týmto účelom spojili, a to Kraken travel a Lupine travel. Do jedného týždňa od zverejnenia ponuky boli rezervované všetky ponúkané miesta. Riaditeľ spoločnosti sa vyjadril, že síce očakávali popularitu, no nie až takúto.

Predtým sa mohli dobrodruhovia vybrať na toto miesto len súkromnou loďou alebo vrtuľníkom. Celkovo do dnešného dňa navštívilo Rockall menej ako 200 ľudí. Celú expedíciu bude viesť Nick Hancock, škótsky dobrodruh, ktorý v roku 2014 strávil na ostrovčeku rekordných 43 dní. Je to neplodné miesto a ťažko sa tam pohybuje, pretože jeho povrch je klzký. A údajne to tam dosť aj smrdí. Hlavná rímsa má veľkosť jednolôžkovej postele.

Foto od youtube

Cestujúci budú mať obuté špeciálne topánky a budú vybavení lezeckými potrebami, aby na Rockall vedeli vyliezť. Akonáhle sa tam dostanú, strávia na ostrovčeku 15 až 20 minút. Tí, ktorým sa ho podarí navštíviť, sa automaticky stanú členmi exkluzívneho klubu Rockall. Írsky premiér Leo Varadkar sa vyjadril, že 12 námorných míľ okolo ostrovčeku je súčasťou Európskej únie a jej členovia by to mali rešpektovať.

Počas cesty sa ešte posádka pristaví v St. Kilda a celý zájazd by mal trvať 7 dní, ak sa nič nezmení. Všetko závisí od počasia. Aj keď je táto ponuka už vypredaná, tak Lupine Travel predbežne plánuje druhú cestu za cca 2 200 amerických dolárov, no to až v máji a júni 2022.

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre