Má 110 rokov a stále šoféruje. Aktívny senior a bývalý fajčiar prezradil, čomu vďačí za tak dlhý a aktívny život

312

Vo veku, keď sa mnohí už len s obavou dívajú do spätného zrkadla, Vincent Dransfield šliapne na plyn. Tento senior má 110 rokov a každý deň sa vydá so svojím autom na kávu a obstará si obed. Jeho domovom je Little Falls v New Jersey, kde žije už od roku 1945. Napriek veku žije úplne samostatne a každodenné činnosti ho ani najmenej neobťažujú. Príbuzní ho navštevujú raz týždenne, aby mu priniesli potraviny a cez telefón sa uisťujú o jeho pohode, no Vincent je sebestačný informuje Today.

Najstarší a stále v pohode Vincent, ktorý bol kedysi hasičským náčelníkom, má zdravie na úrovni, pričom hlavnými problémami sú iba boľavé kolená a drobné ťažkosti. Jeho domáci priestor si udržiava bez problémov a rodina svedčí o tom, že schody do spálne či do pivnice, kde si pere bielizeň, mu nerobia najmenší problém.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Erica Howard Lista (@ericalista)

Jeho zdravotný stav je o to zaujímavejší, keď len veková skupina tzv. superstoročných, do ktorej patrí, má obmedzený počet mužských zástupcov. Profesionál v každom smere

Vincent sa narodil 28. marca 1914 a možno povedať, že si užíva nielen dlhovekosť, ale aj zdravú dlhovekosť. Nikdy netrpel vážnymi chorobami ako rakovina či srdcové ochorenia. Je nadmieru zdravý a trápenie s hlavou či chrbtom sú mu cudzie. Svoje šťastie neberie na ľahkú váhu a hovorí, že bol v živote veľmi šťastný.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Erica Howard Lista (@ericalista)

Vincent sa môže pochváliť okrem iného aj tým, že je ôsmym najstarším mužom na svete podľa zoznamu Gerontology Research Group. Láska k hasičom a aktívny život Vincent strávil viac ako 80 rokov v rolí dobrovoľného hasiča a hovorí, že to bolo to, čo mu prinášalo najväčšiu radosť a držalo ho v chode. Dedko mal dokonca vytvorený jeden zvyk – každý deň v čase od 3 do 5 popoludní trávil čas na hasičskej stanici, kde sedával s ďalšími veteránmi a „po hasičsky“ diskutovali. Táto zvyklosť mu pomohla prekonať aj stratu manželky, ktorá zomrela v roku 1992.

Rady pre dlhý a zdravý život od Vincenta

  • Venujte sa tomu, čo milujete – Napríklad práca v hasičskom zbore priniesla Vincentovi najviac šťastia.
  • Pite mlieko – Práca na farme a konzumácia mlieka od mladosti dodali Vincentovi silné kosti a zdravú výživu počas Veľkej hospodárskej krízy.
  • Nemusíte športovať ale ostante aktívny – Hoci nikdy necvičil vo fitku, udržiaval sa neustále v pohybe ako hasič.
  • Užívajte si jedlo, ktoré milujete – Nezáleží na tom, či sa jedná o taliansku kuchyňu, hamburgery alebo sladkosti. Vincent si pochutnal na všetkom, čo mu chutilo a nikdy nemusel riešiť problémy s váhou.
  • Nikdy nie je neskoro opraviť zlé návyky – Vincent fajčil 20 rokov, ale jedného dňa sa rozhodol prestať a cigarety hodil do koša.
  • Buďte optimistami – Optimizmus a zmysel pre humor možno prispejú k dlhšiemu životu. Vincent tvrdí, že milovať ľudí mu dáva dlhovekosť.

 

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Erica Howard Lista (@ericalista)

Vincent Dransfield teda do istej miery popiera bežné predstavy o tom, akým spôsobom dosiahnuť vysoký vek, a jeho recept na dlhovekosť nevyžaduje náročné diéty ani návštevy posilňovní. Možno stojí za to vzťať si k srdcu jeho životný prístup, keď máme na mysli zdravie a dlhovekosť.

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre