Magická vakcína, ktorá vylieči každú rakovinu?

658
cancer fotografia
Foto od Kyrre Gjerstad

Podľa štúdie výskumníkov na Standfordskej univerzite medicíny, injekcia malých množstiev dvoch imunostimulačných látok priamo do nádorov u myší môže eliminovať všetky stopy rakoviny u zvierat, vrátane vzdialených neliečených metastáz. Zistili, že táto metóda funguje na viac typov rakovín, aj na tie, ktoré vznikajú spontánne.

Vedci z univerzity sa domnievajú, že lokálna aplikácia veľmi malých množstiev týchto dvoch látok môže slúžiť ako rýchla a pomerne lacná náhrada chemoterapie, navyše bez nejakých nepríjemných vedľajších účinkov.

,,Ak dáme tieto 2 látky dokopy, môžeme ihneď pozorovať miznutie nádorov po celom tele,“ tvrdí onkológ a profesor, Ronald Levy. ,,Tento proces nám navyše umožní preskočiť fázu identifikácie nádoru. Nepotrebuje ani funkčný imunitný systém, alebo modifikáciu imunitných buniek pacienta.“

Teraz si asi hovoríte, aké je to super a pýtate sa, prečo to nezačneme hneď používať. Jedna z týchto látok je už povolená pri liečení ľudí, no druhá sa stále testuje. Začiatkom januára ju začali testovať na pacientoch s lymfómom.

ZDROJ

 

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre