Top 7 miest našej planéty pre nadšencov mágie. Jednoducho ich musíte vidieť!

638

Pod pojmom magické miesto, si predstavíme niečo prenádherné, inšpiratívne, taký malý raj na zemi. Tieto miesta sú dychberúce, lebo všade kam sa otočíte je “cítiť” mágiu.

Biela, čierna alebo alternatívna mágia, liečenie nevyliečiteľných pacientov a chorôb, tajné schôdzky, obrady, obety, rituály, bylinky, lektvary, kliatby…strach z nepoznaného a pritom fascinácia niečím nadprirodzeným…toto všetko možno vtesnať pod pojem mágia. Historicky boli čarodejnice a mágovia, stíhaní a obavání, najmä medzi mocnými a vplyvnými ľuďmi. Obyčajný ľud ich naopak vyhľadával a uctieval.

Niekto si povie, že všetko to sú historicky nevysvetliteľné udalosti, ktoré si vtedajší ľudia nevedeli vysvetliť a preto ostali pod rúškom tajomstva. Ako nadprirodzené. Pravdou však ostáva, že na našej planéte sú stále miesta, kde má mágia hlbokú históriu a stále sa praktizuje. Je jedno či ste iba zvedaví fanúšikovia čarodejníctva alebo pravidelní hľadači pravdy. Tieto miesta Vám budú možno chvíľkami spôsobovať husiu kožu. Prečo? Mágia je tu totiž všadeprítomná.

Catemaco, Mexico

35984401563 619f6d5355 o
Zdroj: flickr/Michał Huniewicz

Malé nenápadné mestečko, bohaté na prírodné krásy. Raj pre turistov. Nie však iba kvôli krásnym vodopádom, panenským plážam, očarujúcemu jazeru, ale aj preto, že v tomto kraji prebýva čarodejníctvo. Áno. Čítate správne. Mestečko Catemaco je mekkou čarodejníkov. Dokonca aj sám starosta tohto mestečka je čarodej. Paradoxne, čarodejnícke praktiky tu vykonávajú muži. Miestni obyvatelia Vám radi poradia, kto je šarlatán a kto skutočný šaman, u koho je možné nájsť najlepší nápoj lásky alebo kde sa obrátiť, ak je potrebný rituál na liečenie choroby. Tisícky turistov sem prúdia každý rok. Najväčším lákadlom je medzinárodný kongres čarodejníkov,Ceremonias y Artesanías Mágica”, ktorý trvá tri dni a začína vždy v prvý marcový piatok čiernou omšou.

Pohorie Harz, Severné Nemecko

8998256407 bb162f1be0 o scaled
Zdroj: flickr/Frans de Wit

Pohorie Harz, s najvyšším vrchom Brocken s výškou 1142m, je ideálnym miestom pre turistiku v horách. Nádherné prírodné scenérie ponúkajú príjemné prechádzky, ale aj ťažšie túry. Okrem zdravého pobytu na čerstvom vzduchu skrýva pohorie aj svoje tajomstvá. Podľa legendy, v miestnych lesoch žijú čarodejnice. Raz do roka sa stretávali práve na najvyššom vrchu hory, kde prebiehala „Walpurgisnacht“ , v rámci ktorej oslavovali svoju mágiu. Legenda bola zvečnená v Goetheho Faustovi a po rokoch si zase našla miesto v modernej spoločnosti. Stačí si nahodiť kostým a zatancovať si na vrchu Brocken na oslavu čarodejníc. Celá táto oblasť má silné tradície a zvyky. Mýty a legendy sa skrývajú pod každou halúzkou v lese. Pohorie Harz ponúka aj nádherné malebné mestečká s množstvom sôch čarodejníc, diablikov, rôznych bylinkových obchodíkov a množstvo iných atrakcií.

New Orleans, USA

Voodoo Altar New Orleans
Zdroj: Wikipedia

Najlepšie miesto v Spojených štátoch pre čarodejnice? Definitívne New Orleans. Toto mesto je domovom mágie, kvôli bohatej histórií voodoo a hoodoo. Čarodejnícke tradície siahajú do roku 1700 a čiastočne sú zachované vďaka legende o Márií Laveau, slávnej liečiteľke a kňažke voodoo. Miesto jej posledného odpočinku je možné navštíviť iba v sprievode sprievodcu, lebo mnohí stále veria, že s aim splnia tajné želania a snažia na tomto mieste vykonávať rôzne rituály. Moderná prax voodoo je dnes v meste značne obmedzená, ale pokiaľ sa chcete dostať k historickým prameňom, múzeum voodoo v preslávenej francúzskej štvrti, je skvelý začiatok. Pokiaľ by ste mali záujem o literatúru , bylinky, kryštály a množstvo receptúr, inšpirovaných západo-africkými tradíciami, prípadne samotnou Máriou Laveau, obchodík “Hex” bude pre Vás to správne miesto. Niet divu, že toto mesto je inšpiráciou pre mnohé filmy a seriály, s tématikou nadprirodzených síl.

Siquijor, Filipíny

4574733970 5feb336b9a o scaled
Zdroj: flickr/adam bee

Ostrov Siquijor bol pomenovaný „Ostrovom čarodejníc“, španielskymi kolonizátormi, okolo roku 1600, ktorí na ostrove hľadali pomoc, pre chorých zo svojej posádky. Silná tradícia miestnych liečiteľov „manananbal“ a čarodejníkov „mambabarang“ je udržiavaná dodnes. K dispozícií sú rôzne bylinky, rituály, čítania, amulety, ochranné kamene, dokonca aj nápoj lásky, ktorý je miestnymi liečiteľmi považovaný za najviac nebezpečný. Keď je použitý so zlým úmyslom, jeho účinky prerastú do obrovského hnevu a nenávisti. Najznámejším a najviac vyhľadávaným je obrovský Festival liečenia, kde sa chodievajú liečiť domáci zo všetkých kútov krajiny, ale aj ľudia z celého sveta. Festivalu predchádza sedem týždňov zbierania prírodných ingrediencií a byliniek, každý piatok počas pôstu pred Veľkou nocou.

Blå Jungfrun Island, Sweden

Bla Jungfrun KMB 16001000013010
Zdroj: commons.wikimedia.org

Vďaka prírodnému bohatstvu a kráse je ostrov Blå Jungfrun národným parkom. V prekladoch často nachádzame názov “Modrá panna”, ktorý však úplne nevystihuje povahu tohoto miesta. Švédsky folklór odkrýva aj temnú stránku ostrova, kvôli údajnému výskytu čiernej mágie. Podľa legendy čarodejnice prebývajúce na Blå Jungfrun uzavreli pakt s diablom a nedávne archeologické vykopávky potvrdzujú objavy prehistorických oltárov, zvláštny labirint zo skál a jaskyne, v ktorých prebiehali rituály. Po mnoho rokov bolo možné sa sem dostať iba letecky.  V dnešnej modernej dobe sú turisti na ostrove vítaní, ale návšteva má niekoľko pravidiel. Navštevníci musia ostrov opustiť pred zotmením, musia sa držať iba na vyznačených trasách a je prísne zakázané odniesť si akýkoľvek kameň ako suvenír. Takto ukradnuté kamene vraj prinášajú neštastie a ročne veľmi veľa zúfalých turistov posiela kamene späť, aj keď je už pravdepodobne neskoro.

Pendle Hill, Lancashire, Veľká Británia

Pendle Hill sunset scaled
Zdroj: commons.wikimedia.org

Pendel Hill sa týči nad starobylým poľovným revírom, ktorý bol kedysi domovom divokých zvierat. Tajomné miesto s nádhernými dedinkami, ktoré nesú príbehy o čarodejníctve a intrigách starých štyristo rokov. Najznámejší čarodejnícky proces Anglicka sa odohral v týchto končinách v sedemnástom storočí a je príbehom dvoch rozhádaných dôležitých rodín, ktoré sa navzájom obviňovali z praktizovania mágie. Mnohí historici modernej doby veria, že práve vykonávanie čarodejnických praktík oboch rodín, zabezpečilo komerčný názov “witch country” (Krajina čarodejníc). Nedávno bola objavená čarodejnícka chata, kde sa našla mumifikovaná mačka zamurovaná v stenách a historici stále pátrajú po Malkinovej veži, domove údajného klanu čarodejníc. Pre turistov a nadšencov je k dispozícií niekoľko vynačených čarodejníkych, turistických chodníkov, najdlhší z nich ma dĺžku 82 km.

Lima, Peru

10803523014 dc1b93b848 o scaled
Zdroj: flickr/gwen roolf

Šamanizmus má v Peru hlboké korene, ktorý sa prejavil aj výstavbou nádherných majestátnych chrámov po celej krajine. Šamani tradične využívajú halucinogénne látky na komunikáciu s duchovným svetom a bohmi. Moderná doba ponúka pre turistov zájazdy, kde si môžu vyskúšať duchovný zážitok na vlastnej koži. Najvyhľadávanejším je “Mercado de las Brujas” (trh čarodejníc), ktorá sa nachádza pod stanicou Gamarra, v Lime. Rôzni predajcovia a šamani núkajú ochranné amulety, amulety na privolanie šťastia, ale aj čierne sviečky určené na kliatby. Produkty na liečenie artritídy, ako je hadí tuk alebo smoothie zmiešané z byliniek, korenín a dokonca žaby, sú úplne bežne dostupné. Nemusíte sa však báť, ak si neviete vybrať, odborníci a šamani Vám ochotne poradia. Tento trh je obrovský, nájdete tu naozaj produkty od výmyslu sveta.

Zdroj1, Zdroj2, Zdroj3

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.