Magické tunely z najromantickejšej rastliny – vistérii, nenájdete len v Japonsku, ale aj v Európe

753

Cestujúci z celého sveta navštevujú každý rok na jar Japonsko, aby si pozreli najmä rozkvitnutú čerešňovú krásu. No toto krásne obdobie roka prináša so sebou aj niekoľko ďalších úžasných prírodných javov, ktoré môžete obdivovať.

Foto od youtube

Vistárie sú síce druhou najznámejšou kvetinou krajiny, ale vďaka tomu, že pripomínajú vodopády, sa menia na nádherné tunely modrej, ružovej, fialovej a bielej farby. A práve na jar môžu návštevníci obdivovať tieto dve krásne rastliny v plnej paráde. Vistéria zväčša kvitne koncom apríla a začiatkom mája.

Ashikaga Flower Park v Japonsku je jedným z mála miest, kde môžete okúsiť dokonale nádhernú prechádzku v krásnom tuneli. Je tiež domovom viac ako 350 rôznych stromov vistárie, ktoré kvitnú v rôznych farbách. V parku sa taktiež nachádza 150-ročný strom a viac ako 5 000 krov. Najväčší festival sa koná medzi 13. aprílom a 19. májom. Cena vstupu sa pohybuje od 8-16 dolárov.

Návštevníci si budú môcť vidieť užiť vistárie, ktoré sa rozsvietia v noci, čo je pozoruhodný a nezabudnuteľný jav. Ďalší populárny tunel sa nachádza v záhrade Kawachi Wisteria v Kitakyushu, ktorý je domovom 22 rôznych druhov tejto rastliny. Jeho dva tunely sa stretávajú a vytvárajú tak jednu veľkú kupolu. Vstup je medzi 20. aprílom a 6. májom a cena 4 doláre na osobu. No uvidíte tam aj rôzne ďalšie nádherné parky. Dokonca aj chrámy a svätyne krajiny sú vysvietené farebnými displejmi. Ďalšie mestá, ktoré sa na jar oplatí v Japonsku vidieť sú Kjóto či Tokio. Všade sa to v tejto krajine na jar hemží farbami.

Foto od youtube

Japonsko však nie je jediným miestom, kde môžete obdivovať vistárie, no v tomto smere tou najlepšou. Tieto nádherné kvety však kvitnú napr. v Central Parku v New Yorku či v Argory – Severné Írsko, ale aj v záhradách Great Fosters, ktoré sa nachádzajú v Surrey.

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre