Majiteľov elektrických kolobežiek čaká zmena. Od nového roka musia mať uzatvorené poistenie

3264

Jazda bez prilby či rýchla jazda po chodníku alebo vo dvojici. S pribúdajúcimi elektrickými kolobežkami na cestách výrazne rastie počet dopravných a v niektorých prípadoch aj smrteľných nehôd. Za posledných 5 rokov je tento počet desaťnásobne vyšší. 

Od nového roka však čaká majiteľov kolobežiek výrazná zmena. Európsky parlament schválil nariadenie, podľa ktorého musia mať majitelia elektrických kolobežiek uzatvorené povinné zmluvné poistenie

Zdroj: pixabay

Okrem majiteľov elektrických kolobežiek čaká uzatvorenie povinného zmluvného poistenia aj majiteľov segwayov s rýchlosťou viac ako 25 kilometrov za hodinu. Poplatku sa nevyhnú ani ľudia, ktorých kolobežka dosiahne rýchlosť približne 14 kilometrov za hodinu a zároveň váži viac ako 25 kilogramov. 

Zdroj: pixabay

Čo si o tomto nariadení myslíte? Súhlasíte s ním? 

ZDROJ

Lucia Gajdošová
Ahojte :) Volám sa Lucia a aktuálne pracujem v marketingovej agentúre. Som milovníčkou kníh, kávy, cestovania a spoznávania nových miest. Popri práci sa venujem aj foteniu a sociálnym sieťam.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre