Jazda bez prilby či rýchla jazda po chodníku alebo vo dvojici. S pribúdajúcimi elektrickými kolobežkami na cestách výrazne rastie počet dopravných a v niektorých prípadoch aj smrteľných nehôd. Za posledných 5 rokov je tento počet desaťnásobne vyšší. 

Od nového roka však čaká majiteľov kolobežiek výrazná zmena. Európsky parlament schválil nariadenie, podľa ktorého musia mať majitelia elektrických kolobežiek uzatvorené povinné zmluvné poistenie

Zdroj: pixabay

Okrem majiteľov elektrických kolobežiek čaká uzatvorenie povinného zmluvného poistenia aj majiteľov segwayov s rýchlosťou viac ako 25 kilometrov za hodinu. Poplatku sa nevyhnú ani ľudia, ktorých kolobežka dosiahne rýchlosť približne 14 kilometrov za hodinu a zároveň váži viac ako 25 kilogramov. 

Zdroj: pixabay

Čo si o tomto nariadení myslíte? Súhlasíte s ním? 

ZDROJ

Volám sa Lucia a som študentkou marketingu na Fakulte masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Popri štúdiu sa rada venujem foteniu, vytváraniu obsahu na sociálnych sieťach a spievaniu. Baví ma spoznávať nové miesta, športovať, nakupovať a neohrdnem ani seriálu na Netflixe, či dobrej knihe.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.