Majster atramentu: 10 realistických a jemných tetovaní, ktoré očaria každého

220

Ste aj vy fanúšikmi tetovaní? Alebo sa na ne radi len pozeráte z diaľky, no nikdy by ste sa nenechali pokresliť? Tak či onak, prácu Dasola Kima iste oceníte. Jeho návrhy totiž medzi ostatnými značne vynikajú. Prečo? Pre jeho zmysel pre detail. Niektoré jeho návrhy sú tak detailne nakreslené, až sa vám nebude chcieť veriť, že nejde o reálny objekt.

Zdroj: soltattoo/Instagram
Zdroj: soltattoo/Instagram

Umelec prezradil, že ku kresleniu mal blízko už od útleho detstva. Neskôr sa mu venoval aj na vysokej škole, kde po prvý raz videl japonské tetovanie jedného zo svojich priateľov a zostal doslova očarený. Pre chybnú techniku tetovania mu totiž časť farby vybledla a vzniklo mu tak na koži niečo, čo pripomínalo akvarelovú maľbu. Vtedy si uvedomil, že tetovanie nemusí mať len jednu zaužívanú podobu. Začal sa učiť tetovať a vytváral vzory a motívy verné jeho umeleckému štýlu.

Uviedol, že ako v iných druhoch umenia, aj v tetovaní existuje niekoľko žánrov. Svoju tvorbu však nedokáže zaradiť ani do jedného z nich. Je ležérna a voľná a myslí si, že práve to vzbudilo záujem o jeho tetovania.

Zdroj: soltattoo/Instagram
Zdroj: soltattoo/Instagram
Zdroj: soltattoo/Instagram
Zdroj: soltattoo/Instagram

Hoci mal na začiatku svojej cesty problém zohnať čo i len vhodnú techniku, postupom času sa všetko zmenilo. Bolo náročné nájsť tenké ihly a strojčeky schopné jemnej práce. Na trhu boli len hlučné a ťažké nástroje, ktoré neboli vhodné pre jeho tvorbu.

Pokiaľ ide o inšpiráciu, tú čerpá naozaj všade. Keď sa pozerá na výtvarné umenie, zvyčajne si začne predstavovať, ako by ich mohol zakomponovať do tetovania. Aj preto je množstvo jeho návrhov inšpirované práve umeleckými dielami, s ktorými sa stretáva. Zároveň dokáže nápady čerpať z filmov a kníh, na základe čoho si následne urobí náčrt a dielo voľne dokončí. Okrem toho však dokáže čerpať aj z prírody a každodenného života.

Zdroj: soltattoo/Instagram
Zdroj: soltattoo/Instagram
Zdroj: soltattoo/Instagram
Zdroj: soltattoo/Instagram

A ako zmenila jeho tvorba vnímanie tetovania doma v Kórei? Práve vďaka jeho motívom, ktoré pôsobia ilustračným dojmom, prilákala pozornosť aj tej časti spoločnosti, ktorá by sa inak o tetovanie nezaujímala. Ukázal jej, že existujú aj jemné a jednoduché tetovania, ktoré nemusia pôsobiť agresívne a hrubo. Verí, že svojimi projektami dokáže naďalej meniť a prekonať normy a prispieť tak k inkluzívnejšej spoločnosti.

Zdroj

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre