Majstrovské diela z banánových šupiek: Pozrite si týchto 10 nezvyčajných výtvorov

140

Neustále sa potvrdzuje, že skutoční umelci nepotrebujú na vytvorenie majstrovských diel drahé pomôcky. Dokonca aj mnohí skladatelia tvrdia, že svoje piesne píšu na kus papiera. Talent a umelecký duch dokážu prekonať akýkoľvek materiálny nedostatok.

Zdroj: isteef/Instagram
Zdroj: isteef/Instagram

Dôkazom je aj Stephan Brusche, umelec z Rotterdamu. Hoci mnohí maliari používajú vo svojej tvorbe plátna, tento Holanďan ho nahrádza banánmi. Ako sa k tomu vôbec dostal a aká náročná je práca s potravinami sa dozviete nižšie.

Umelec prezradil, že sa mu páčil pocit, ako ľahko kĺže guľôčkové pero po banánovej šupke. Zaujímalo ho, čo všetko mu toto netradičné plátno dovolí, a začal pravidelne tvoriť. Po čase si vytvoril vlastnú techniku, ktorá je založená na rezaní do šupky z ovocia.

Zdroj: isteef/Instagram
Zdroj: isteef/Instagram
Zdroj: isteef/Instagram
Zdroj: isteef/Instagram

Pokiaľ ide o motívy, zvyčajne kreslí to, čo sa mu páči. Od detstva ho fascinujú zvieratá, čo sa rozhodol pretaviť aj do svojej tvorby. Rád tiež zobrazuje svetoznáme maľby, ktorým dáva novú podobu. Keďže však miluje umenie, jeho diela nezobrazujú len ikonické maľby. Siahajú aj do hudby, filmov a komiksov, preto v nich možno nájsť aj množstvo popkultúrnych postáv.

Dôležitým faktorom jeho tvorby je čas. Ak mu náčrt trvá pridlho, je možné, že šupka začne hnednúť. Preto má dve možnosti: buď sa pri kreslení dlho nezdržiava, alebo tvorí bez konceptu. Musí myslieť dopredu a mať nastavenú aj techniku, aby stihol spraviť dobrú snímku.

Zdroj: isteef/Instagram
Zdroj: isteef/Instagram
Zdroj: isteef/Instagram
Zdroj: isteef/Instagram

Nech už tvorí s náčrtmi alebo bez, sme si istí, že sa zhodneme na jeho nesmiernom talente. Zároveň nám svojou tvorbou pripomína neobmedzené možnosti, ktoré sa skrývajú všade okolo nás. Majte preto oči otvorené a skúste sa na svet pozerať optikou Stephana Bruscheho.

Zdroj

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre