Malebné talianske mestečko Bisaccia, iba 80 km od Neapola, ponúka domy za euro len s touto podmienkou

1105

Ďalšie malebné talianske mesto predáva domy za jedno euro, aby prilákalo kupcov ochotných pustiť sa do ich renovácie. Malé mestečko Bisaccia, ktoré sa nachádza v južnom regióne Kampánie a len niečo málo cez 80 kilometrov od Neapola, uvádza na trh 90 domov za 1 euro. Snažia sa tak prilákať ľudí do mesta, keďže tí odtiaľ odchádzajú.

V Bisaccii, ktorá bola zasiahnutá vysťahovalectvom, ako aj radom zemetrasení (posledné v roku 1980), CNN informovala, že usporiadanie domov v meste je vhodné pre ľudí, ktorí sú ochotní spolupracovať a podieľať sa na rekonštrukcii. „V tomto prípade čelíme veľmi osobitnej situácii,“ uviedol námestník primátora mesta Francesco Tartaglia. „Táto opustená oblasť sa rozprestiera v najstaršej časti mesta. Domy sú zoskupené jeden vedľa druhého pozdĺž ulice. Niektoré dokonca zdieľajú spoločný vchod. Preto vítame rodiny, skupiny priateľov, príbuzných alebo skrátka ľudí, ktorí sa navzájom poznajú. Vhodnými kandidátmi sú určite aj investori, ktorí sú ochotní spojiť sily. Odporúčame im, aby si kúpili viac ako len jeden dom, aby skutočne vdýchli štvrti nový život.“

Nie je to prvýkrát, čo mesto v Taliansku zaplavilo trh domami za 1€ dúfajúc, že ​​oživia miesto, ktoré kedysi dýchalo životom. Niektoré dokonca ponúkajú aj daňové úľavy, aby motivovali nových majiteľov domov. Zatiaľ čo v tomto prípade budú musieť noví majitelia domov sami renovovať chátrajúce domy, tak na druhej strane nebudú musieť uvádzať úroveň investícií ani časový rámec, ako to bolo podľa CNN bežnou požiadavkou v podobných ponukách doteraz. Kupujúci si budú môcť kúpiť tieto domy aj priamo v meste, pretože všetky opustené domy sú vo vlastníctve miestnych orgánov. „Toto je záruka, že proces bude rýchly a hladký, nebudeme musieť prenasledovať potomkov starých vlastníkov a nebudeme tak mať problémy s tretími stranami,“ povedal Francesco.

 

 

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre