Manželský pár už nechcel žiť v strese a spolu s deťmi sa presťahovali do prerobeného autobusu

572

Dnes vám priblížime príbeh manželského páru, ktorý sa rozhodol vzdať všetkého a spolu so svojimi deťmi sa presťahovali do starého školského autobusu. A to dvoch prostých dôvodov – aby spolu trávili viac času ako rodina a nežili uponáhľaný život.

Preto si kúpili školský autobus inzerovaný na Facebooku za 4 000 amerických dolárov a obetovali ďalších 30 000 dolárov, aby ho mohli zmeniť na krásny dom na kolesách. Celá rekonštrukcia im trvala jeden rok. Spolu so svojimi tromi deťmi sa do autobusu hneď po rekonštrukcii presťahovali a brázdia americké cesty. Napriek slobodnému životnému štýlu, najstarší z troch detí – Cashin, si praje vrátiť sa späť do školy, no jeho rodičia sú presvedčení, že dlhodobé výhody cestovania sa vyplatia a on sa stane lepším človekom.

Foto od youtube

Po rokoch spoločného života, ktorý bol typický pre dnešnú uponáhľanú dobu, sa manželia vyjadrili, že sú chorí z každodenných povinností a uvedomili si, že spolu netrávia dostatok času. A práve toto bol ich dôvod, prečo sa rozhodli precestovať USA. Obaja kedysi pracovali ako svadobní fotografi, no aj teraz si sem tam odskočia nejakú svadbu vyfotografovať. „Ako rodina si spolu užívame život a objavujeme nové mestá. Robíme rôzne aktivity a snažíme sa vyzvať sami seba aj naše deti, aby sme si vyskúšali nové veci a svoj život si lepšie užili,“ povedal Aaron. Dodal, že život je príliš rýchly a ľudia sú obklopení bezvýznamnými hmotnými vecami. A podľa nich život nie je o tom.

Foto od youtube

Vo svojom príbytku majú k dispozícii obývaciu izbu, jedáleň, plne vybavenú kuchyňu, poschodové postele, manželskú posteľ, WC, sklad a ďalší zaujímavý priestor na streche. „Veľa sa pohybujeme a zvyčajne sa zdržíme na jednom mieste len pár dní.“ Okrem rutinných úprav, takmer žiadneho majetku, chýbajúcich priateľov a rodiny, problému nájsť v noci miesto na parkovanie, žijú podľa ich slov život, o ktorom veľa ľudí iba sníva.

Foto od youtube

„Poradili sme si už s mnohými výzvami. Aj keď trochu paradoxne, no jednou z najťažších vecí je nájsť miesto na parkovanie v noci, ale aj to je úžasným zážitkom.“ Sú vo veľkom centre pozornosti a ľudia sú zvedaví, čo sa týka takéhoto životného štýlu. Mnohí sa ich pýtajú, či sa nemôžu popozerať dovnútra. Ich život je veľmi zaujímavý a plný dobrodružstva. Ako sami tvrdia, zatiaľ by ho nemenili za nič na svete.

Foto od youtube
Foto od youtube
Foto od youtube

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

1 Komentár
Najhodnotnejšie
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
Stano
22. apríla 2019 7:00

Odkial bude mat prachy na naftu, jedlo, lekarov…Co na tom stalo 30 000$ ? Ved to je len poobijane z doskami a zopar preglejok. USA ma teda cudne zakony, u nas by musel mat vodicak na autobus (ktory ma najtazsie testy), platil by nehorazne myto, musel by mat kartu vodicak( pravidelne psychotesty a zdravotne), kazdy rok preskusany z pravidiel cestnej premavky, STK A EK autobus nad 10 rokov kazdych 6 mesiacov a tam by samozrejme s takymi upravamy nepresiel bez dodatocnej homologizacie ( robia ju len v prahe a je brutus drahe) a co povinna skolska dochadzka 10 rokov. V europe by si tymto pocinom skomplikoval zivot. Aspon je vidno, ze ake rozdielne svety su USA a EU. Preto sa na silu nesnazme zit ako oni. U nich je tvrdy zivot na dlh, za vsetko nehorazne platia. Nechcime takto zit. My sme maly narod medzi zapadom a vychodom, nedotikaju sa nas migranti ani mesity tu nemame, neodpaluje sa tu na namestiach nikto. Preto by sme si mali pozriet co je dobre na zapade a to zle tam nechat a to iste si zobrat z vychodu.