Máte problém nájsť si životného partnera? Skúste tento strom, ktorý spojil už nejeden pár

622

Ak nemáte šťastie a nedokážete si nájsť svoju životnú lásku v reálnom svete, či prostredníctvom online zoznamiek, máme pre vás jeden zaujímavý návrh. Nájdite si svojho životného partnera pri Bridegroom’s Oak v Nemecku, ktorý sa presnejšie nachádza v lese Dodauer Forst neďaleko Eutinu v Schleswig-Holstein.

Tento dub je legendárny a má za sebou pozoruhodnú históriu. Už niekoľko rokov pomáha ľuďom nájsť si skutočnú lásku. Všetko to začalo istým párom ešte v roku 1890, ktorý využil dieru v strome, aby si mohli v tajnosti odovzdávať svoje listy. Postupne sa stále viac a viac ľudí dozvedalo o takýchto príbehoch a čoraz viac ľudí začalo využívať 600-ročný strom ako poštovú schránku.

Foto od wikimedia

Došlo to až tak ďaleko, že dub dostal v roku 1927 svoju vlastnú poštovú adresu. Dnes už dostáva približne 1 000 listov ročne. Ľudia ho navštevujú, čítajú a berú si listy domov. Z niektorých sa stanú tzv. listoví kamaráti, iní sa dokonca stanú partnermi alebo ich vzťah prerastie až do manželstva. Poštár Karl-Heinz Martens doručuje listy do tohto stromu už 30 rokov a verí, že staroveký dub v sebe ukrýva určitý druh jedinečnej mágie. „Verím, že na strome je niečo magické. Táto aura, pokoj a vyrovnanosť, ktoré z neho vyžarujú je niečo, čo cez internet spojiť nedokážete,“ povedal poštár.

Ak ste skeptickí a nemyslíte si, že by vám práve obyčajný strom dokázal privolať tú správnu ženu alebo muža, to je v poriadku, nie vždy to tak musí byť. No na druhej strane je príbehov so šťastným koncom veľmi veľa. Veď napokon aj samotný poštár je šťastne ženatý so ženou, ktorá mu poslala list práve do tohto stromu potom, ako ho videla v rozhovore pre istú televíziu.

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre