Mesto zaniklo a cestu si začala podmaňovať príroda, no nájdete ju celú pokrytú graffitmi, ako je to možné?

743

Opustené miesta sú zvyčajne zaujímavé tým, že sa okolo nich vznáša čosi veľké a záhadne. Aj keď na nich nič zvláštne nemusí byť, tak už len tá atmosféra je zaujímavá. Možno sú niektorí skeptickí a myslia si, že nič také, čo by ich na takéto miesto privolalo nenájdu, no v drvivej väčšine je opak pravdou. Inak tomu nie je ani v tomto prípade.

1 48

Miesta, kde to kedysi žilo a dnes tam nenájdete živú dušu, tak také si zväčša berie príroda späť a často na ne ľudia zabúdajú. To isté sa stalo aj s opustenou časťou cesty 61 v Pensylvánii. Cesta zvaná Graffiti Highway sa považuje za akúsi strašidelné miesto s pestrou históriou. Leží cca 2 hodiny cesty od Philadelphie a jej história je naozaj pestrá. Všetko sa začalo meniť v roku 1962, kedy postupne zanikalo mesto, do ktorého táto cesta vedie.

2 49

Mestskí predstavitelia mesta Centralia sa totiž jedného dňa rozhodli, že spália nadbytoční odpad. Požiar zo skládky však zasiahol uhoľnú žilu pod mestom a spôsobil požiare, ktoré pomaly, ale isto viedli k zániku mesta. Oheň sa totiž stále šíril a tamojšia vláda sa rozhodla v polovici 80. rokoch presídliť obyvateľstvo. Domy sa začali búrať a z kedysi prosperujúceho mesta sa stalo mesto duchov. Iba hŕstka ľudí si však bola vedomá toho, že toto „večne horiace mesto“ stále existuje. Verejnosti sa pripomenulo po vydaní filmu „Silent Hill“ v roku 2006. S rastúcou popularitou tohto miesta sa zrýchlilo aj množstvo graffiti na opustenej časti trasy 61. Cestu tak postupne pokryli ľudia svojimi odkazmi a preto ju označili Graffiti Highway. Od začiatku 90. rokoch je z Centralie mesto duchov.

3 33

4 32

5 30

6 29

7 28

8 22

9 17

10 18

11 16

 

 

 

Zdroj, Foto: Boredpanda

Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.