Neznáme zaujímavosti a fakty o živote Michaela Jacksona. Prečo nosil menšie oblečenie na konci koncertu ?

52548

Aj keď  je meno Michaela Jacksona spomínané často v nie práve lichotivom svete, jedno sa uprieť nedá. Šlo o naozaj talentovaného hudobníka, šoumana a celebritu, ktorá si získala srdcia miliónov ľudí po celom svete. Bol doslova obrovský umelec a vždy chcel niečim vyniknúť. To je dôvod, prečo jeho kostýmy  mali veľa detailov, ktorým takmer nikto nerozumel. Napríklad takmer každá bunda, ktorú nosil, mala na pravom rukáve náramok a na niektorých z jeho sák bolo prišité číslo 777. Nižšie sa dozviete viac faktov nielen o jeho oblečení.

Rýchle zaujímavosti o Michaelovi Jacksonovi:

  • Legendárny tanec Moonwalk si M.J požičal od pouličných tanečníkov, ktorých videl pred hotelom
  • Čierna stuha na jeho ramene mala upozorňovať na deti v núdzi po celom svete
  • Zombie kostýmy boli vyrobené z vecí, ktoré darovala Armáda Spásy
  • Takto robil Michael Jackson slávny pohyb v “ Smooth Criminal“
  • Pôvodne sa song Thriller mal volať Starlight
  • V deň keď MJ zomrel služby ako Twitter, Wikipedia , AOL instant messenger mali výpadok presne o 3:15. Zrejme nezvládli nápor
  • Spal v kyslíkovom stane aby žil dlhšie ale aj z kozmetických príčin
  • Macauley Culkin, hviezda legendárneho filmu Sám Doma je krstným otcom dvoch detí Michaela Jacksona

 

Prečo si obliekal na konci svojich koncertov menšie oblečenie

Predstavenia Michaela Jacksona boli fyzicky veľmi namáhavé, pretože počas nich poskytoval divákom všetko, nevynímajúc úžasné tanečné predstavenia. Na konci svojho koncertu schudol aj 2 kilogramy. A keďže bolo dôležité, aby sa jeho šaty dokonale hodili a spevák sa mohol predviesť svojim tancom, bol každý ďalší kostým o niečo menší ako ten predchádzajúci.

Ako fungovali jeho špeciálne topánky

Obuv, ktorá Michaelovi pomáhala porušovať gravitačné zákony mala na spodnej časti päty výrez v tvare V. Dokázal sa tak zavesiť na klinec pripevnený k podlahe a vykonať svoj slávny 45-stupňový náklon vpred.

Prečo nosil len jednu rukavicu

Michael mal vitiligo, čiže jeho koža strácala pigment a bolo tak na niektorých častiach vidieť škvrny. Začalo mu to na jeho ruke a chcel to zakryť rukavicou. Bol tiež toho názoru, že by bolo príliš bežné nosiť 2 rukavice, takže aj toto je dôvod prečo nosil iba jednu.

Prečo takmer každá bunda mala na pravom rukáve náramok

Spevák chcel, aby sa jeho oblečenie líšilo od oblečenia všetkých ostatných. A aj náramok na pravej ruke bolo niečo iné, čo zároveň prinútilo jeho fanúšikov, aby sa čudovali o čo vlastne ide.

3 sedmičky na saku

Narodil sa svojim rodičom ako 7. dieťa. Jeho rok narodenia je 1958 a ak spočítate 19+58, tak dostanete číslo 77. Z tohto vzniklo číslo 777.

Prečo nikdy neleštil topánky

Raz boli manažéri speváka znepokojení stavom jeho obuvi a požiadali kostyméra, aby ich vyleštil. Urobil to, ale Michael sa veľmi rozhneval. Vysvetlil, že koža bola opotrebovaná presne tak, ako to bolo potrebné a že jej leštenie mu spôsobí problémy pri jednotlivých tanečných krokoch.

Prečo nosil biele ponožky

Michael rád nosil biele ponožky z niekoľkých dôvodov. Nikto iný v jeho dobe nenosil biele ponožky s čiernymi topánkami. Navyše, keď tancoval, tak upútali pozornosť na pohyby jeho nôh.

Prečo si oblepoval prsty

Pohyby rúk boli dôležitou súčasťou tanečných pohybov Michaela Jacksona. Preto sa rozhodli spevákové prsty oblepiť páskou, čím prilákali viac svetla. Michael sa tiež rozhodol, že by bolo nezvyčajné páskovať iba ukazovák, prstenník a malíček. Bola to pre neho zábava, pretože fanúšikovia sa pýtali, prečo má oblepené iba 3 prsty.

Čo znamenajú písmená CTE na jeho bundách

Tieto písmená nič neznamenajú. V 90. rokoch pre neho návrhári navrhli niekoľko kostýmov. Páčili sa mu, ale chcel pridať niekoľko písmen. Povedal, že nezáleží na tom aké, takže jeho návrhári kostýmov vložili všetky písmená abecedy do klobúka a náhodne vytiahli 3 z nich. Takto vzniklo CTE.

 

 

Zdroj

Foto: Brightside

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre