Cestovateľské tipy: 9 miest v Európe, ktoré sa oplatí vidieť

5957

Sarah Schmalbruch prežila v Európe približne päť rokov. Za ten čas ju spolu s rodičmi precestovala takmer celú. Urobila zoznam 9 známych aj menej známych miest, ktoré by ste mali vidieť. Súhlasíte s ňou?

1. Morcote, Švajčiarsko

julof90 / iStock
julof90 / iStock

Mesto Morcote sa nachádza na pobreží jazera Lugano v taliansky hovoriacej časti Švajčiarska. Mesto predstavuje to najlepšie z oboch národností – taliansky šarm aj švajčiarsku poriadkumilovnosť.

2. Kostol mieru, Poľsko

Jar.ciurus / Wikimedia Commons, Lonely Planet
Jar.ciurus / Wikimedia Commons, Lonely Planet

Poľský Kostol mieru vo Świdnici je jedným z troch drevených evanjelických kostolov v juhozápadnom Poľsku. Pochádza zo 17. storočia. Návštevníkov očarí jeho pôsobivý interiér.

3. Carcassone, Francúzsko

clodio / iStock, Unesco
clodio / iStock, Unesco

Stredoveké mesto Carcassone vo Francúzsku je dodnes kompletne opevnené. Dvojité hradby ukrývajú zámok aj gotickú katedrálu.

4. Pražský orloj, Česko

Ryhor Bruyeu / iStock, Czechtourism.com
Ryhor Bruyeu / iStock, Czechtourism.com

Pre nás známy orloj na Staromestskom námestí v Prahe učaril aj tejto cudzinke. Orloj má už viac ako 600 rokov a každú hodinu ponúka jedinečné divadlo.

5. Appenzell, Švajčiarsko

Mor65 / iStock, MySwitzerland.com
Mor65 / iStock, MySwitzerland.com

Kto chce zažiť atmosféru tradičného Švajčiarska, mal by navštíviť Appenzell – hory, pestrofarebné domy a cinkanie kravských zvonov. V meste dodnes chodia niektorí obyvatelia v tradičných krojoch a dodržujú storočné tradície.

5. Český Krumlov, Česko

RudyBalasko / iStock, Unesco
RudyBalasko / iStock, Unesco

Nedotknutá architektúra mesta Český Krumlov pochádza z 13. storočia. Jeho jedinečná poloha na brehoch rieky Vltavy je lákadlom pre turistov z blízka aj z ďaleka.

6. Chrám Kristovho vzkriesenia, Rusko

David_Bokuchava / iStock, Saint-Petersburg.com
David_Bokuchava / iStock, Saint-Petersburg.com

Chrám je vybudovaný na mieste, kde bol spáchaný atentát na Alexandra II v roku 1881. Dal ho na jeho počesť postaviť Alexandrov syn Alexander III.

7. Cinque Terre, Taliansko

Lukasz Janyst / iStock, Lonely Planet
Lukasz Janyst / iStock, Lonely Planet

Mesto v Cinque Terre je pomerne známou turistickou destináciou. Úzke uličky, pastelové farby domov a očarujúci výhľad na taliansku riviéru.

8. Neuschwanstein, Nemecko

RudyBalasko / iStock, Neuschwanstein.de
RudyBalasko / iStock, Neuschwanstein.de

Zámok Neuschwanstein pochádzajúci z 19. storočia sa nachádza v lesoch Bavorských Álp. Hovorí sa, že jeho rozprávkový vzhľad inšpiroval aj tvorcov zámku Disney.

9. Pláž Dona Ana, Portugalsko

Dmitry Chulov / iStock
Dmitry Chulov / iStock

Na južnom pobreží blízko mesta Lagos sa nachádza nádherná pláž Dona Ana. Pohľad na ňu je ako z pohľadnice – priezračná smaragdová voda, mäkký biely piesok. Celú pláž obklopujú majestátne skaly.

zdroj

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre