Miestni obyvatelia nazvali Maurícius nebom na zemi. Pozrite si dôvody, prečo ho navštíviť

909

Patrí medzi najkrajšie ostrovy na svete. Tento rok oslavuje 50 rokov nezávislosti, a tak vám prinášame 10 zaujímavosti o tomto „nebi na zemi“.

1. Je to nebo na Zemi (podľa miestnych obyvateľov)

Mark Twain opísal Maurícius ako nebo na Zemi. „Toto je jediná krajina na svete, kde sa cudzinec nepýta: ako sa vám páči toto miesto? Toto je skutočne veľký rozdiel. Tu miestni hovoria o krajine samotnej. Dostanete všetky druhy informácií. Niektorí sa vyjadrili, že najprv vznikol Maurícius a po ňom vzniklo na jeho obraz nebo. Iní vám povedia, že je to prehnané.“

Photo by bigfoot

2. Je veľmi vzdialený

V súčasnosti už každý vie, kde je Maurícius. Leží v Indickom oceáne, asi 1000 km od pobrežia Madagaskaru. Let priamo z Veľkej Británie trvá približne 12 hodín.

3. Je krásny

Maurícius nemá len pláže a hotely. John Gimlette, ktorý píše pre Telegraph Travel, povedal: „Aj keď je veľký len ako Surrey, má ambíciu Álp. Rozsiahle hrebene sú na niektorých miestach aj viac ako 793 metrov vysoké. Medzi týmito vrcholmi sa vytvorili rokliny a krásna krajina vodopádov, lesov a borovicového lesa. Jedna rieka dokonca padá z takej výšky ako je Socha slobody a na Grand Bassine je horské jazero, kde úhor narastá až do 6 metrov. “

mauricius fotografia
Foto od she_joker87

4. Vyhynutý vták

Nie všetky fantastické bytosti stále žijú. Až do pomerne nedávnej doby bol Maurícius známy ako bývalý domov dodo, bezpochyby najznámejší vyhynutý druh vtáka. Prvá zmienka o vtáctve bola zaznamenaná holandskými námorníkmi v roku 1598; posledné zhliadnutie jedného z vtákov bolo v roku 1662. Za svoju slávu vďačí Alenke v krajine zázrakov.

dodo bird fotografia
Foto od BioDivLibrary

5. Je tu veľmi farebný piesok

Tento geologický úkaz na juhozápade Maurícia je obľúbenou turistickou atrakciou. Skladá sa z pieskových dún so siedmimi odlišnými farbami, za čo krajina získala aj titul. Bohužiaľ, turisti ho môžu obdivovať iba z diaľky.

6. Nastáva rušivý teritoriálny spor

Maurícius dlho požadoval suverenitu nad súostrovím Chagos – 1 300 km severovýchodným smerom, ktorý bol oddelený od zvyšku krajiny Spojeným kráľovstvom v roku 1965. V roku 1966 bol prenajatý USA a používali ho ako vojenskú základňu. Úsilie vrátiť súostrovie Mauríciusu pokračuje.

dodo bird fotografia
Photo by stefanschenkon

7. Miestni obyvatelia boli prevýšení turistami

Odhaduje sa, že v minulom roku navštívilo Maurícius 1,36 milióna turistov, z ktorých bolo z Veľkej Británie viac ako 100 000. Ekonomika krajiny bola kedysi závislá na poľnohospodárstve, no teraz je silne závislá na cestovnom ruchu.

8. Je pomenovaný po osobnosti

Holandsko ho pomenovalo po princovi Maurits van Nassau, čím sa stalo jednou z 25 krajín, ktoré boli pomenované po jednej osobe.

dodo bird fotografia
Photo by Mueslimuse

9. Vojny tam nepoznajú

Podľa Svetovej mierovej správy z roku 2017 iba štyri krajiny nemajú žiadne napätie so susednými krajinami a neboli zapojení do domácich či medzinárodných konfliktov: Botswana, Čile, Uruguaj a Maurícius.

10. Najlepšia voľba pre luxusný rozpočet

Natalie Parisová, ktorá píše pre Telegraph Travel, vysvetľuje: „Zatiaľ čo je Maurícius určite určený najmä ako destinácia vyhradená pre medové týždne a luxusných cestovateľov, na ostrove je aj iná možnosť. Miestni obyvatelia berú stany a fľaše rumu na pláž a stánky samosa vám poskytnú cenovo dostupné občerstvenie. “

„Luxus je tu prekvapivo cenovo dostupný,“ súhlasí Nicki Grihault. „Maurícius má jedné z najlepších cenových ponúk v regióne.“

dodo bird fotografia
Photo by Mr_D

Zdroj: telegraph

 

 

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre