Miesto, kde z neba padajú ryby

1180
Fish fotografia
Foto od Larry and Linda

V štáte Honduras, presnejšie v severnej časti centrálneho Hondurasu – v oblasti YORO sa nachádza malá farmárska komunita La Unión, ktorá sa nezdá byť na prvý pohľad ničím výnimočná. Život tu skutočne nie je jednoduchý. Komunita je pomerne chudobná, zamestnania sú veľmi vzácne, rodiny častokrát žijú v domoch z hlinených tehál a strava obyvateľov sa zvyčajne skladá len z toho čo je dostupné, čiže z obilnín a strukovín.

Avšak, raz za rok sa stane úžasná udalosť, ktorá robí toto miesto vážne svetovým unikátom. Z oblohy začnú pršať ryby.

Údajne sa to stáva každý rok, jeden alebo aj viackrát, koncom jari alebo začiatkom leta. Miestni obyvatelia tvrdia, že sa to stále udeje pri veľmi silných búrkach sprevádzaných bleskami, kedy sa nikto ani neodváži vyjsť von.

Hneď ako búrka skončí, sa dedinčania chopia vedier a košíkov a bežia von, kde sa po zemi povaľuje stovka malých striebristých rýb. Je to pre nich jediný čas v roku, kedy majú možnosť jesť morské jedlo.

“Je to zázrak,” vysvetľuje Lucio Pérez, farmár žijúci v La Unioń už 17 rokov. “Berieme to ako dar od boha.”

Pán Pérez počul o mnohých vedeckých teóriách, ktoré sa snažili tento jav vysvetliť. Avšak každý z nich bol iba nepotrvdeným dohadom.

“Nie, nie, neexistuje žiadne logické vysvetlenie,” povedal.“Tieto ryby sú našej dedine poslané Bohom. ”Obyvatelia vravia, že sa tento jav deje v okolí úž niekoľko generácií a do La Unión sa presunul zhruba pred 10 rokmi.

ZDROJ

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre