Miluje Pána Prsteňov, a tak sa rozhodol, že vytvorí rovnako magický svet aj na svojom stole

469

Chlapík miluje film Pán prsteňov, je to jeho vášeň už od dňa, kedy ho videl prvýkrát v kine. Bolo to už pred 20 rokmi a jeho vášeň postupne prerástla do väčších rozmerov. Začal s projektom, ktorý chcel robiť už oveľa skôr. Je rád, že sa to konečne podarilo a výsledok stojí za to.

„Začalo to v čase, keď som chcel zistiť, či dokážem zlúčiť portrét a fotografiu hračiek do jedného obrázka. Po niekoľkých skúšobných záberoch som dospel k záveru, že to je možné,“ povedal chlapík. Spočiatku začal navrhovať plány na stavbu Bilbovho hobitieho domčeku. Potom, čo už mal vypracované plány, vyrezal ich laserom na drevo, aby postavil základný obvod domu. „Následne som začal stavať krajinku. Po troch mesiacoch práce som dokončil stromy a ploty,“ dodal.

Všetky obrázky sú nasnímané objektívom Canon 5D Mark IV a Sigma 35mm Art. 35 mm dáva každej fotografii ten najlepší filmový vzhľad. „Keď dokážem dokončiť fotografický aspekt diorámy, potom prejdem k snímaniu ľudského modelu. Na zabezpečenie toho, aby sa všetky moje farebné tóny vo fotoaparáte zhodovali, používam rovnaké nastavenie osvetlenia.“ Po dokončení všetkých fotografií prejde do Photoshopu, aby zložil obrázok. Pridanie oblohy je tou najťažšou časťou, pretože sa musí ubezpečiť, že všetko osvetlenie je v súlade s dioramom a ľudským modelom. Dokončenie každej série fotografií môže trvať až tri mesiace.

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre