Mladý chlapec prekvapil svoje okolie tým, ako využil $25 000, ktoré dostal k oslave bar micva

341

 

13 ročný Drew Frank z Texasu oslavoval svoje bar micva, čo je v ich židovskej kultúre dosiahnutie náboženskej dospelosti, dotyčnému je spravená oslava a dostáva od svojich rodinných príslušníkov a priateľov dary. Drew požiadal všetkých, ktorí sa oslavy zúčastnia, aby mu nenosili darčeky ale peniaze. Bola to síce trochu zvláštna požiadavka a ale jeho úmysly boli naozaj obdivuhodné.

Podarilo sa mu vyzbierať 25 000 dolárov a všetky tieto peniaze minul na pomoc deťom v núdzi. V spolupráci s organizáciou Braden Aboud Foundation nakúpil 800 párov topánok značky Nike a 800 párov ponožiek a daroval ich sirotincu, základnej škole a domovu pre ženy s deťmi.

Aj napriek tomu, že väčšina detí, si svoje dary z bar micva nechávajú, Drew je veľmi šťastný, že mohol takto pomôcť ľudom, ktorí to naozaj potrebujú.

 

zdroj

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre