Mladý muž sa chcel dotknúť známej ženevskej fontány. Prúd vody ho vystrelil do vzduchu

2998

Nielenže robia to, čo je zakázané, ale aj riskujú svoje zdravie. S turistami, ktorí si myslia, že môžu všetko, sa v poslednej dobe roztrhlo vrece. Tentokrát sa o nezmyselnú vec pokúsil mladý muž v Ženeve. Snažil sa dostať k známej ženevskej fontáne Jet d’Eau. Pokúsil sa ju obopnúť rukami, no sila vody ho rýchlo vymrštila do vzduchu. 

Ak ste si však mysleli, že Jet d’Eau je obyčajná fontána, mýlili ste sa. Za sekundu vypustí približne 500 litrov vody, a to až do výšky 140 metrov. Prúd vody pritom dosahuje rýchlosť takmer 200 kilometrov za hodinu. 

Mladíka po stretnutí s prúdom vody museli previesť do nemocnice, no jeho stav momentálne nie je známy. Policajti museli švajčiarsku elektrárenskú spoločnosť, ktorá fontánu prevádzkuje, požiadať o jej dočasné pozastavenie. Spoločnosť sa rozhodla, že to nenechá len tak a na muža chce sťažnosť. 

 

ZDROJ

Ahojte :) Volám sa Lucia a aktuálne pracujem v marketingovej agentúre. Som milovníčkou kníh, kávy, cestovania a spoznávania nových miest. Popri práci sa venujem aj foteniu a sociálnym sieťam.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.