Nakupovanie spôsobuje nielen poriadnu dieru v rozpočte, ale aj v našom časovom harmonograme. Nie vždy dokonale zvládame všetky výzvy, no bolo by hanbou neuspieť v nakupovaní. Výhodou (alebo paradoxom) dnešných nákupných možností je, že popri množstve prevádzok so sebou nesú efektívny časový plán. Čo všetko umožňuje?

Zdroj obrázku: Olena Yakobchuk / Shutterstock.com

Nakupovanie v aktuálnom čase

 

Dnešná mladá generácia nerozumie, aké náročné bolo kedysi dostať sa k podpultovému tovaru. Tento termín pôsobí pre nich ako archaizmus spolu s nedostatkovým, limitovaným sortimentom. Dnes je všetko inak…

Dostupné nie sú už len klasické obchody, resp. obchodné centrá, ale presnejšie multifunkčné nákupno-obchodné strediská. Ich význam spočíva v dobre využitom čase ako pre nákupy, tak aj pre zábavu a relax. Zakaždým si v nich nájdeme to svoje. Vybrať si môžeme hoc aj všetko z aktuálnej ponuky obchodov – a stále sme svoj čas využili efektívne. Podobne prezentujú prevádzkovatelia Shopping Palace Bratislava svoj názor na možnosť nákupov a ďalších aktivít pod jednou strechou. Kritérium času sa tu prejavuje nielen ponukou najnovších kúskov.

V širšom význame ho chápeme sezónne – vzhľadom na vopred naplánovanú a dobre zvládnutú niekoľkomesačnú ponuku tovarov.

Nakupovanie tu a teraz  – v týždni len výnimočne s časovým obmedzením

Nákupné centrá len výnimočne upravujú dobu prevádzky. Nakupovanie je možné každý deň v týždni, to aj v cez víkend. V sobotu a v nedeľu hoc s upravenou otváracou dobou, ale takmer vždy si v obchodnom centre nakúpime až do večerných hodín – napr. Aupark Bratislava vo svojej základnej prezentácii strediska zdôrazňuje, že je zákazníkom k dispozícii 7 dní v týždni vždy až do deviatej večer.

Potrebujete si nakúpiť, ale len po vzore efektívneho trávenia času v obchodno-zábavných strediskách? V ponuke sa nestratíme na Mapaobchodov so zoznamom podľa mesta, obchodných značiek alebo podľa abecedy so stručným popisom tej-ktorej prevádzky.

 

Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.