Pozrite sa na to, ako si obľúbiť cvičenie natrvalo – odpoveď vám dá váš partner

410

Cvičenie s partnerom alebo s niekým, na kom nám záleží, môže viesť k motivácii, povzbudeniu a väčšej zodpovednosti. To má za následok dlhodobé aktivity, ku ktorým patrí aj cvičenie. Môže posilniť sociálne väzby a intímne vzťahy, vďaka čomu bude časom táto aktivita príjemnejšia a udržateľnejšia.

Zdroj Alberto Casetta


Vedci z University College London sledovali viac ako 3000 manželských párov vo Veľkej Británii vo veku okolo 50 rokov, kde aspoň jeden z partnerov mal nezdravé návyky. Zistili, že ak sa jeden z partnerov rozhodol zmeniť ich, bolo omnoho pravdepodobnejšie, že tak urobí aj ten druhý.

To zahŕňalo napríklad odvykanie od fajčenia, zvýšenie fyzickej aktivity a stratu hmotnosti. Tímová spolupráca na zlepšení zdravia medzi vami a vaším partnerom (alebo v skupine) môže byť účinným spôsobom, ako dosiahnuť lepšie výsledky a zvýšiť motiváciu.

Táto štúdia zistila, že jedinci s nezdravými návykmi sú náchylnejší za pozitívne zmeny v živote, ak tak urobia aj ich partneri (najmä, ak to robia dlhodobo).

Zdroj

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre