Ak ste si mysleli, že Mount Everest je len čistá nedotknutá príroda, mýlili ste sa. Nové zábery z najvyššej hory sveta ukazujú, ako to tam vyzerá po turistoch. 

To, čo bolo kedysi nedotknutým zázrakom prírody, je teraz miesto plné odpadkov. Na fotografie a videá z Mount Everestu reagujú mnohé organizácie, ale aj bežní ľudia, ktorým sa nepáči správanie turistov. Organizácie sa k situácii vyjadrili, že je na čase niečo robiť. Navrhujú upraviť predpisy a nariadenia, aby sa všetok odpad nosil z hory naspäť. 

Zdroj: Youtube

Práve náročný výstup a izolovanosť hory znemožňuje zvážať nielen odpad, ale aj telá horolezcov, pre ktorých sa stal Mount Everest osudným. Ako sa bude situácia vyvíjať zatiaľ nie je jasné, zostáva nám však len dúfať, že sa to bude zlepšovať. 

ZDROJ

Volám sa Lucia a som študentkou marketingu na Fakulte masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Popri štúdiu sa rada venujem foteniu, vytváraniu obsahu na sociálnych sieťach a spievaniu. Baví ma spoznávať nové miesta, športovať, nakupovať a neohrdnem ani seriálu na Netflixe, či dobrej knihe.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.