Môže byť vodík naším palivom v blízkej budúcnosti?

572
water fotografia
Foto od Tim Geers

Každý sa preteká o nájdenie tej najlepšej alternatívy na zastarané technológie produkcie energie pomocou fosílnych palív. Jednou z možností je práve vodík, ktorý by mohol zohrávať v našej budúcnosti ešte veľmi dôležitú úlohu.

V poslednom vydaní MRS Energy & Sustainability, ktoré spoločne publikovali Materials Research Society (spoločnosť pre výskum materiálov) s vydavateľstvom Cambridge University Press, sa vedci zhodli na tom, že na prípravu našej budúcnosti bez fosílnych palív sú naliehavo potrebné nové, trvalo udržateľné metódy výroby veľkého množstva vodíka.

Keďže voda je jediným spoľahlivým zdrojom vodíka na svete a slnečné svetlo je tým najbohatším zdrojom energie, globálni experti tvrdia, že delenie vody a produkcia vodíka za pomoci slnečnej energie je možná technológia blízkej budúcnosti. Už v druhej polovici tohto storočia by sa to mohlo stať pravdou.

Autori troch rôznych dôležitých dokumentov, ktoré sa zameriavajú na našu budúcnosť a budúcnosť vodíka však naznačujú, že v oblasti výskumu a nových objavov musíme ešte poriadne zapracovať, aby sme mohli vyrábať vodík v dostatočnej miere vyhovujúcej 21. storočiu a aj tomu, čo príde ďalej.

ZDROJ

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

1 Komentár
Najhodnotnejšie
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
Palči
12. februára 2018 19:44

„Keďže voda je jediným zdrojom vodíka na svete“ …Ten kto písal ten článok, nemá skončenú asi ani základnú školu.