Muž precestoval takmer 41 000 km naprieč Európou, pozrite sa na túto cestu jeho očami

646

Belgičan, Johan Lolos je cestovateľ a zároveň fotograf, ktorý sa pred 4 rokmi rozhodol odísť z Európy a precestovať svet.

„Keď som začal s fotografovaním, moja prvá cesta viedla do Austrálie a Nového Zélandu. Vtedy som si ešte myslel, že musím cestovať na druhý koniec sveta, aby som mohol vidieť jedinečné scenérie a zažiť nezabudnuteľné cesty. No teraz už viem, že Európa je veľmi rozmanitá a má čo ponúknuť. Trvalo mi 3 roky, kým som preskúmal moje rodné mesto Liége, od ktorého je len približne deň cesty do najkrajších hôr sveta – Álp.“

Od okamihu kedy si uvedomil, že Európa je krásny kontinent, začal si robiť zoznam všetkých európskych krajín, ktoré chcel počas letných mesiacov navštíviť. V minulosti bol na rôznych cestách, ktoré však trvali pár dni a nikdy neprekročili 3 mesiace. Uvedomil si, že tento čas nie je postačujúci na to, aby preskúmal väčšinu tohto kontinentu. Potreboval výjsť zo svojej komfortnej zóny. Nakoniec prešiel 17 krajín počas 5 mesiacov, aj keď si prial, aby ich bolo viac. Ale ako sám povedal, na to by potreboval ďalších 5 mesiacov.

Svoju cestu začal 15. mája 2017 – nazval ju „Peaks of Europe“. Výlet rozdelil na tri časti: Sever, Balkán a Alpy. Domov sa vrátil 6. októbra 2017. Na cestách strávil 145 dní, dokopy prešiel takmer 41 000 km.

Svoj každodenný život zdieľal na instagrame a malo to veľkú odozvu u jeho sledovateľov. Navrhli mu, aby z tejto cesty vydal knihu. Nafotil okolo 30 000 fotografií, z ktorých vybral 200 a uverejnil vo foto knihe, ktorú nezval „Peaks of Europe“.

Pozrite si krásne fotky z jeho výletu po Európe.

Augstmatthorn, Švajčiarsko

Photo by boredpanda

Lago Di Braies, South Tyrol, Taliansko

Photo by boredpanda

Seceda, South Tyrol, Taliansko

Photo by boredpanda

Landmannalaugar, Island

Photo by boredpanda

Old Mann of Store, Isle of Skye, Škótsko

Photo by boredpanda

Soča, Triglav National Park, Slovinsko

Photo by boredpanda

Hamnoy, Lofoten, Nórsko

Photo by boredpanda

Navagio Beach, Zakynthos, Grécko

Photo by boredpanda

Kerlingarfoll, Island

Photo by boredpanda

Lago Di Carreza, South Tyrol, Taliansko

Photo by boredpanda

Zdroj: boredpanda

 

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre