Muž trpí chorobou, pri ktorej si telo samo vyrába alkohol – bol obvinený z jazdy pod vplyvom alkoholu

334

Belgičan bol oslobodený od obvinenia z jazdy pod vplyvom alkoholu, pretože trpí zriedkavou chorobou, pri ktorej si telo samo vyrába alkohol.

Muž bol na súde v Burgese oslobodený, keď sa zistilo, že má syndróm sebaopitia (ABS – auto-brewery syndrome), čo je zriedkavé ochorenie, pri ktorom si telo vyrába vlastný alkohol.

Národná lekárska knižnica USA definuje ABS ako veľmi zriedkavú poruchu, ktorá sa väčšinou prejavuje príznakmi intoxikácie alkoholom, ako sú nepriama chôdza, nezrozumiteľná reč a stav zmätenosti. Hoci sa ľudia s ABS nerodia, môže sa u nich vyvinúť, ak majú iné ochorenie súvisiace s črevami.

Autor fotografie je Bermix Studio

Mužova právnička, Anse Ghesquiere, uviedla, že ďalšou nešťastnou zhodou okolností bolo, že muž pracoval aj v pivovare, avšak keď bol muž pred súdom, boli prizvaní traja rôzni lekári, aby určili, či má skutočne ABS.

Belgické médiá uviedli, že sudca v rozsudku o oslobodení zdôraznil, že obžalovaný, ktorého meno nebolo uvedené, nepociťoval príznaky opitosti.

Zdroj

Dominika Božiková
Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre