Na americkej pláži sa vyplavila záhadná ryba, najväčšia svojho druhu. Prekvapila aj odborníkov

356

Na pláži v Oregone sa nedávno vyplavila obrovská ryba, ktorá zmiatla odborníkov svojou veľkosťou a zriedkavosťou. Tento úchvatný objav pritiahol pozornosť nielen vedcov, ale aj miestnych obyvateľov.

Nečakaný nález

Na pláži v Oregone sa objavila obrovská ryba, ktorá prekvapila miestnych aj odborníkov. Ryba, známa ako hoodwinker sunfish, meria viac ako 7 stôp (2,2 metra).

Zdroj: www.foxnews.com

Zriedkavý druh

Tento druh ryby bol identifikovaný ako samostatný druh len pred desiatimi rokmi. Jej výskyt je taký vzácny, že miestni obyvatelia sa hrnuli na pláž, aby si ju mohli pozrieť.

Zdroj: www.foxnews.com

Výskum a identifikácia

Výskumníčka Marianne Nyegaard z Nového Zélandu potvrdila, že ide o hoodwinker sunfish po tom, čo získala fotografie a vzorky tkaniva od miestneho akvária. Táto ryba, pôvodne považovaná za obyvateľku južných vôd, bola už skôr pozorovaná aj v Kalifornii a na Aljaške.

Seaside Aquarium, ktoré sa podieľalo na výskume, odporúča ľuďom navštíviť pláž a pozrieť si túto výnimočnú rybu, ktorá pravdepodobne zostane na pláži ešte niekoľko dní až týždňov.

Reakcie Miestnych

V komentároch na sociálnych sieťach ľudia vyjadrovali úžas a obavy. Jedna používateľka uviedla: „To je dôvod 199,999,789, prečo nebudem plávať v oceáne. Môžete si predstaviť, že by sa táto ryba objavila vedľa vás?“

Tento neobyčajný nález na pláži v Oregone je nielen vedeckým prínosom, ale aj zdrojom fascinácie pre verejnosť.

Zdroj

Alžbeta Hrajnohová
Ahoj, som Betka. S vášňou pre umenie, písanie a vedomosti som sa rozhodla zdieľať svoje myšlienky a zážitky. Dúfam, že si moje články užijete rovnako, ako ja pri ich tvorbe. Príjemné čítanie!
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre