Na chorvátskom ostrove Čiovo vyčíňa morská korytnačka. Ľudia sa kvôli nej boja vstúpiť do mora

12024

Chorvátsko je jednou z najobľúbenejších destinácií pre letné dovolenky a jeho nádherné pobrežia lákajú turistov z celého sveta. Medzi klenoty krajiny patrí aj ostrov Čiovo, ktorý ponúka krásne pláže, pôvabné dedinky a bohatú kultúru.

Tento nádherný ostrov však aktuálne trápi agresívna korytnačka. Ľudia sa kvôli nej boja vstúpiť do mora a majú strach, že ich pohryzie. Obyvatelia tejto oblasti tvrdia, že morská korytnačka už pohrýzla vo vode štyroch ľudí.

Zdroj: freepik

Korytnačka bola na mieste spozorovaná už začiatkom mesiaca. Jeden z domácich hovorí, že korytnačka je dlhá viac ako meter a má veľkú hlavu. Ak si myslíte, že korytnačka nemôže dosahovať takéto rozmery, mýlite sa. Dospelé morské korytnačky môžu byť skutočne také veľké a ich váha bežne dosahuje vyše 100 kilogramov.

Korytnačka odíde z tejto oblasti zrejme až po lete, keď sa ochladí more. Odchytenie či usmrtenie neprichádza do úvahy – zviera je totiž zákonom chránené.

ZDROJ

Lucia Gajdošová
Ahojte :) Volám sa Lucia a aktuálne pracujem v marketingovej agentúre. Som milovníčkou kníh, kávy, cestovania a spoznávania nových miest. Popri práci sa venujem aj foteniu a sociálnym sieťam.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre