Na Cypre zahynulo už viac ako 300 000 mačiek. Môže za to nebezpečný mačací vírus

574

Od januára tohto roku zahynulo na Cypre približne 300 000 domestikovaných aj voľne žijúcich mačiek. Smrť mačiek spôsobuje nebezpečný mačací vírus. Odborníci v súvislosti s ochorením upozorňujú, že rozšíriť sa môže aj do ďalších krajín. Zároveň informujú, že ľuďom nebezpečenstvo nehrozí.

Zdroj: pixabay

Toto vírusové ochorenie mačiek spôsobujú isté kmene vírusu s názvom mačací koronavírus. Je to bežne rozšírený a nákazlivý vírus mačiek, ktorý sa šíri výkalmi. Väčšina nakazených mačiek nemáva žiadne príznaky, prípadne sa u nich vyskytuje len mierna hnačka.

Zdroj: pixabay

Veterinárka Jo Lewisová uviedla, že ochorenie diagnostikovať. Väčšina mačiek však má horúčky, sú na pohľad letargické a neprijímajú žiadnu potravu. Lewisová tiež upozornila na riziko spojené s rozšírením ochorenia do Británie.

ZDROJ

Lucia Gajdošová
Ahojte :) Volám sa Lucia a aktuálne pracujem v marketingovej agentúre. Som milovníčkou kníh, kávy, cestovania a spoznávania nových miest. Popri práci sa venujem aj foteniu a sociálnym sieťam.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre