Na kasting z ulice alebo s monoklom? 5 faktov o vašich obľúbených seriáloch

140

Všetci radi sledujeme naše obrazovky a dobiehame všetky najnovšie seriály a filmy, ktoré vychádzajú. Ale koľko o nich naozaj viete? Pozrite sa na seriály, ktoré sledovali milióny divákov a objavte detaily, ktoré ste doteraz nevedeli.

Zdroj: freepick.com

1. Hra o kasting 

Prvý fakt sa týka seriálu, ktorý neobišiel takmer žiadnu obrazovku. A možno ste ho sledovali aj vy vo vašej televízii. Hra o tróny. Seriál dnes už môžeme nazvať fenoménom, no tvorcovia mali na začiatku pred sebou ťažké skúšky. Hneď niekoľko postáv hrali na začiatku úplne iní herci. Napríklad divácky obľúbené postavy Catelyn Stark a Daenerys Targaryen hrali Jennifer Ehle a Tamzin Merchant. No kým sa seriál začal vysielať, boli nahradené teraz už ikonickými Michelle Fairley a Emiliou Clarke.

 

Problém bol aj s Kitom Haringtonom. Na kasting Jona Snowa prišiel s monoklom. K tomu prišiel večer predtým v nemenovanom fastfoode, keď obraňoval svoju vtedajšiu partnerku, s ktorou bol na rande. Sám hovorí, že možno práve modriny na tvári mu pomohli k získaniu vysnívanej úlohy.

2. Skryté odkazy

The Last of us ovládlo rok 2023. Aj tento strhujúci nový projekt HBO skrýva pár kuriozít. Pedro Pascal a Bella Ramsey sú tvárami postáv Joela a Ellie, ale nie je to prvýkrát, čo hrajú v seriáli od HBO. Hoci spolu nikdy pred projektom The Last of us nespolupracovali, obaja sa objavili v tom istom seriáli. Len v iných sériách. Pascal hral postavu Oberyna Martella v štvrtej sérii Hry o tróny, zatiaľ čo Ramseyová hrala Lyannu Mormont v sériách 6 až 8. Čo sa s postavami stalo a prečo sa nikdy v tomto seriáli nestretli nebudeme prezrádzať. 

 

Keďže tento seriál je vytvorený na námet hier je jasné, že je plný narážok na ne. Jednu si určite všimne každý kto strávil hodiny v spoločnosti hier. Je ňou hudba. Rozpoznateľné gitarové tóny zostavil Gustavo Santaolalla, ten skladal hudbu aj pre hry. Hudobné prekvapenia nekončia. Už v traileri je jednou z piesní spomalená verzia „Take On Me“ od skupiny A-ha. Tí, čo hrali The Last of Us II, si hneď spomenuli, že táto pieseň bola tou, ktorú Ellie hrala na gitare pre Dinu.

3. Keď herci píšu

Máme radi len to čo je nové? Nie. V roku 2005 sa skupina Američanov rozhodla adaptovať obľúbený britský seriál The Office od Rickyho Gervaisa a Stephena Merchanta. Prekročili očakávania a vytvorili komédiu, ktorá má deväť sezón a dodnes je predmetom nielen diskusií, ale aj intenzívneho binge-watchovania.

 

Producent seriálu, Greg Daniels, bol inšpirovaný svojím pôsobením v relácii Saturday Night Live a chcel zamestnať scenáristu-herca. Preto bol prvým hercom, ktorého si vybral B.J. Novak. Ten sa predstavil ako stážista Ryan. Ďalšími scenáristami, ktorých sme si obľúbili aj na obrazovke boli Mindy Kaling (Kelly) a Paul Lieberstein (Toby). Michael Schur, ktorý nielen písal, ale bol aj producentom a zároveň hral Dwightovho bratranca Mosea.

4. Nie až taká eufória

Eufória sa stala jedným z najpopulárnejších projektov roku 2019. Aj keď stále nevieme či sa dočkáme jej tretej série je pár vecí, ktoré vieme rovnako dobre ako tvorcovia. Jeden sa týka priamo hlavnej hviezdy Jacoba Elordiho. V Eufórii je Nate Jacobs, ten je postavou, pri ktorej je tenká hranica medzi nenávisťou a ľútosťou. Pred týmto seriálom bol jeho život veľmi odlišný od toho, ktorý vedie teraz. Priznal sa, že pred kastingom nemal nič, žiadne peniaze ani majetok a býval takmer na ulici v LA. Zdá sa, že Eufória bol pre neho prelomová a ešte viac mu pomohol rok 2023. V tom vyšli dva filmy (Priscilla a Saltburn), v ktorých sa blysol svojim talentom. 

 

Zdroj: freepick.com

 

Eufória – seriál, ktorý vracia oblečenie, make-up a technológiu z deväťdesiatych rokov? Aby sa seriál viac priblížil snovému pocitu, ktorý chceli tvorcovia pri divákoch vyvolať, druhá séria bola natočená na Kodakovom Ektachrome. Problém? Tento typ filmu sa už dávnejšie prestal vyrábať. Tvorcovia presvedčili priamo Kodak, aby špeciálne pre tento seriál vyrobili niekoľko tisíc roliek. 

5. Úspech ako žiadny iný

10 miliónov divákov. Takéto číslo nazbieral seriál Rod draka. Toto impozantné číslo oficiálne premenilo prequel pre Hry o tróny na najviac sledovanú premiéru seriálu v histórii HBO. O úspechu hovorí aj oznámenie druhej série. To prišlo 5 dní po premiére, v tom čase už epizódu videlo 20 miliónov divákov. 

 

Matt Smith bol od začiatku jediným hercom, ktorého chceli tvorcovia vidieť v úlohe Daemona Targaryena. A urobili dobre Smith sa s nevídaným nadšením pustil do učenia Valyrijštiny. Neexistujúceho jazyka, ktorý bol vytvorený už pre Hry o tróny. Je mixom medzi latinštinou a arabštinou. Na konci natáčania už bol s jazykom tak zžitý, že scény kde ho používal si podľa vlastných slov užil.

 

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre