Na ostrovoch sa nachádza opustené mestečko duchov, ktoré je sprístupnené verejnosti len 50 dní v roku

407

Ak milujete objavovať niečo tajomné so slušnou príchuťou minulosti, mohlo by to byť aj takéto zabudnuté mestečko, ktoré je v podstate už nejaký ten rok vymazané z mapy. Opustené mestečko duchov je neobývané od roku 1943 a práve tento rok zaznamenalo rekordné množstvo turistov. Zaujímavé je tiež to, že pre verejnosť je sprístupnené len 50 dní v roku, a z toho 5 v auguste.

View this post on Instagram

A quick visit to the village of Imber in the heart of Salisbury Plain. In 1943 the residents of Imber were given 47 days to pack their belongings and leave so American soldiers could use the village to train for D Day. Thinking it was for the great good of the war effort most left peacefully, one farmer forcibly. Believing they would return after training was complete many left tinned provisions behind and the landlord of the Bell Inn pub even kept paying for his licence. They were never allowed back. Imber was fortunate enough to have a church dating from the 13th century so for several days a year the army open the access to the village for visitors to the church. Original residents have been allowed to be buried in the church ground as well. The army have built some additional houses for training. This is definitely the only church I’ve seen that is surrounded by a barbed wire fence! . . #imber #imbervillage #imbervillagechurch #salisburyplain #wiltshire

A post shared by @ clearly_transparent on

Ide o mestečko zvané Imber, ktoré sa nachádza neďaleko mesta Salisbury. Túto sobotu bol o Imber taký záujem, že počtom turistov sa zlomil 10-ročný rekord. Autobusy vozia záujemcov na toto záhadné miesto od roku 2009. V roku 1943 bolo evakuované z dôvodu blížiacej sa invázie počas druhej svetovej vojny. Tamojší obyvatelia boli nútení opustiť svoje domovy tesne pred Vianocami. Bola to požiadavka vtedajšej vlády, ktorá využila mesto ako výcvikový priestor pre vojakov, keďže nacisti sa blížili a bolo potrebné ich zastaviť. Budovy a ruiny, ktoré po nich ostali, dodnes fascinujú ľudí. Je skutočne mnoho takých, ktorí chcú nahliadnuť do minulosti a vdýchnuť práve takúto zvláštnu atmosféru miest plných tajomna.

Obyvatelia nikdy nedostali povolenie na návrat, pričom v podstate zmizli z mapy. Jediné, čo sa zmenilo bolo to, že ho sprístupnili verejnosti na zopár dni v roku. Neil Skelton, správca kostola sv. Júlia v dedine, povedal toto: „Bolo to najviac ľudí, čo sme kedy mali. Takmer to už bolo neúnosné. Autobusy len chodili a chodili, bol to veľmi rušný deň. Prišlo približne 5 000 návštevníkov za jeden deň. Tento rok to bolo viac autobusov ako kedykoľvek predtým, celkovo išlo o takmer 30 autobusov.“

Turisti si môžu prezrieť historické domy, ale aj ochutnať staromódnu limonádu podávanú z historického autobusu. Spomínaný kostol je pravdepodobne hlavnou atrakciou a jedinou budovou, ktorá tam zostala takmer nedotknutá. Člen spoločnosti Imberbus, ktorá prevádzkuje autobusovú dopravu uviedol, že ide o jedno z najtemnejších miest, kde môžno takúto dopravu prevádzkovať. Je to pre nich aj veľmi dobrý zdroj príjmov, no len málo si nechávajú pre seba. Minulý rok zarobili 16 000 dolárov, ktoré však investovali do kostola. V ňom sa prvýkrát po dlhej dobe bude konať krst. V kostole nie sú žiadne lavice, je takmer úplne prázdny, no to nie je v prípade krstu žiaden problém.

View this post on Instagram

#Imber #delawareroadfestival #ghosttown

A post shared by ross adams (@_rossadams_) on

 

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre