Na severe Jadranu spozorovali vedci delfínov s neobvyklým správaním. Ľudí varujú, aby sa k nim nepribližovali

823

Odborníci upozorňujú na neobvyklé správanie delfínov, ktoré boli spozorované v Kvarnerskom zálive na severe Jadranu. Hoci sú považované za mimoriadne spoločenské zvieratá, vedci si všimli, že sa viaceré z nich odlúčili od svorky a ostatným jedincom sa vyhýbajú.

Delfíny sa naopak neboja kontaktu s ľuďmi a odborníci informujú, že ten môže mať negatívne dôsledky pre obe strany. O neobvyklom správaní delfínov neďaleko mesta Rijeka a ostrova Rab informovala vedecká nezisková organizácia Blue World Institute.

Zdroj: pixabay

Prečo sa delfíny odtrhli od svorky a čo stojí za ich neobvyklým správaním je zatiaľ nejasné. Dôvodov môže byť hneď niekoľko. Delfíny môžu byť zranené, choré, ale aj traumatizované.

ZDROJ

Lucia Gajdošová
Ahojte :) Volám sa Lucia a aktuálne pracujem v marketingovej agentúre. Som milovníčkou kníh, kávy, cestovania a spoznávania nových miest. Popri práci sa venujem aj foteniu a sociálnym sieťam.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre