Na týchto 5 miest sa nikdy nedostanete

4642

Naša pozoruhodná planéta ukrýva množstvo miest, ktoré stoja za to navštíviť. Bohužiaľ, na niektoré sa nedostanete. Buď je cesta k nim príliš nebezpečná alebo sú chránené. Tieto miesta sú úplne odrezané od sveta a pre všetkých cestovateľov nedostupné.

SOPEČNÝ OSTROV HEARD, AUSTRÁLIA

Wikimedia Commons
Wikimedia Commons

Ostrov, ktorý je teritóriom Austrálie sa nachádza medzi Madagaskarom a Antarktídou. Celý ostrov je hornatý a nachádza sa na ňom množstvo ľadovcov. Je domovom tuleňov, tučniakov a čajok. V roku 2000 sa začala prebúdzať sopka na ostrove. V súčasnosti je nebezpečné byť na ostrove a navyše sa nachádza dva týždne plavby od najbližšej pevniny.

HADÍ OSTROV, BRAZÍLIA

pixabay.com
pixabay.com

Ilha da Queimada Grande alebo Hadí ostrov je malý ostrov pri pobreží Brazílie, približne 20 míľ od mesta Sao Paulo. Ostrov je domovom jedného najnebezpečnejšieho druhu hada. na ostrove ich žije viac ako 4000, dokonca podľa niektorých výskumov pripadá na každých 5 metrov štvorcových jeden had. Brazílska vláda, zakázala vstupovať na ostrov. Výnimkou sú iba vedci, ktorí majú povolené raz za pár rokov skúmať hady na ostrove.

OSTROV SEVERNÝ SENTINEL

Tento malý a husto zalesnený ostrov v Bengálskom zálive je kompletne obkolesený korálovými útesmi, ktoré znemožňujú prístup na ostrov. Okrem toho je obývaný národom Sentinelanov, ktorí odmietajú akýkoľvek kontakt s okolitým svetom. Počas tsunami v roku 2004 napadli šípmi helikoptéry, ktoré mapovali dosah prírodnej katastrofy. Dokonca v roku 2008 sa náhodne dvaja rybári dostali blízko k ostrovu a kmeň ich zavraždil.

JASKYŇA LASCAUX, FRANCÚZSKO

Getty Images
Getty Images

Komplex jaskýň sa nachádza v severozápadnom Francúzsku. Je domovom jedných z najznámejších prehistorických jaskynných malieb. Maľby majú viac ako 17 000 rokov a vyobrazujú veľké zvieratá, ktorých existenciu potvrdzujú aj vykopávky. Jaskyňa je na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Od roku 2008 je jaskyňa pre verejnosť kompeltne uzatvorená. Prístup majú povolený iba vedci.

POVEGLIA, TALIANSKO

Marco Secchi/Getty Images
Marco Secchi/Getty Images

Pri severnom Taliansku sa nachádza medzi Benátkami a Lido malý ostrov. Počas histórie sa význam ostrova menil. najskôr bola na ostrove väznica, neskôr karanténna stanica počas epidémie moru a nakoniec psychiatrická nemocnica. V roku 1968 bola nemocnica zatvorená a vláda zakázala vstupovať na ostrov. Nie je sa čomu čudovať, ostrov Poveglia je považovaný za jedno z najstrašidelnejších miest na svete. Govorí sa, že na ostrove sa dodnes nachádzajú duše tých, ktorí zomreli počas epidémie, vojny alebo ako psychiatrickí pacienti. V roku 2014 ponúkla vláda ostrov na prenájom na 99 rokov, v nádeji, že investor urobí z ostrova obývateľné miesto.

zdroj

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre