Na Ukrajinskom fronte bol zajatý Slovák, ktorý slúžil Rusku

618

Na ukrajinskom bojovom fronte, pri meste Lyman, sa vzdal Slovák, ktorý mal bojovať na strane Ruska. Vo videorozhovore, s ukrajinským regionálnym novinárom Oleksandrom Kačurom, sa predstavil ako Jaroslav Galajčík. Novinár sa ho vo videu spýtal aj na to, ako sa ocitol na Ukrajine. Muž odpovedal, že sa dostal do zajatia.

„Časť chlapov, s ktorými bol, padla a na miesto, kam sa mali dostať, nedošli. Bol medik, mal evakuovať ranených. Keď utrpel otras celého organizmu, išiel smerom k našim pozíciám, kde našiel nejaký prázdny zákop. Skrýval sa tam, ale zákop trafil FPV dron, ešte raz to ním otriaslo. Išiel vpred, ale namiesto na ruské sa dostal na naše pozície,“ vysvetlil Kačura pre portál Aktuality.sk.

Slovák sa údajne nechal zverbovať do medzinárodnej jednotky spolu s Indmi, Nepálčanmi či Mongolmi. Zmluvu s ruským rezortom obrany podpísal v Moskve, a to na príspevok v sume okolo 200-tisíc rubľov (vyše 2000 eur). Slovák sa do Ruska vrátiť nechce, a tvrdí, že si radšej odsedí v slovenskom väzení trest za službu v cudzom vojsku. Za takýto trestný čin by mohol byť odsúdený na 2 – 8 rokov.

Aleksandr Kachura/Facebook

Zadržaný Slovák sa nemusí volať Galajčík, ale Halajčík. Portál Aktuality.sk našiel na sociálnej sieti Facebook muža s týmto menom. Porovnaním tváre z videa a fotografií zistil, že ide o rovnakú osobu.

Zdroj

Dominika Božiková
Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre